Dwóch mieszkańców Mławy złożyło wniosek/odezwę do Przewodniczącego Rady Miasta Mława o podjęcie działań i wprowadzenie oszczędności w budżecie miasta Mława. 14 lutego 2019 r. o godz. 14.00 w Pałacu Ślubów w Parku ma się odbyć sesja Rady Miasta Mława, która ma zdecydować o obniżce diet Radnych, likwidacji Straży Miejskiej, oraz o 98% bonifikatach od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów stanowiących własność Miasta Mława w prawo własności tych gruntów.

Czy Radni przychylą się do tych wniosków i sobie od ust odejmą? Czas pokaże! Osoby zainteresowane m.in podwyżką bonifikat mogą również w tej Sesji Rady Miasta Mława uczestniczyć i zabrać głos. 

WNIOSKI – Walczymy o tanie miasto Mława!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o obniżenie diet 15 Przewodniczących Zarządów Osiedli o minimum 25 procent, co przełoży się na oszczędności w wysokości około 10 tysięcy złotych rocznie. Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 Pan Kamil Przybyszewski nie chce być gołosłowny i solidaryzuje się wraz z radnymi Mławy żądając proporcjonalnie obniżki diety.

Zachęcamy radnych Rady Miasta Mława do obniżenia sobie diet również o 25 procent (500 zł), oraz o likwidację stanowiska jednego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Mława (po co dwóch?) co przełoży się na oszczędności w wysokości około 130 tysięcy złotych rocznie, a przez 5 lat kadencji da to łącznie około 700 tysięcy złotych oszczędności. (Pomysł wyborczy PSL-u)

Zachęcamy również Radnych do likwidacji Straży Miejskiej, tak  jak obiecywali to Radni Prawa i Sprawiedliwości, co jest poparte zebranymi podpisami pod petycją od mieszkańców Mławy, których do dzisiaj radni Prawa i Sprawiedliwości nie przekazali. Co się z nimi stało?- niedługo będą ten wątek wyjaśniać w innej instytucji.

Zdaniem Marka Kiełbińskiego z PiS, które wygłosił podczas wywiadu w radiu  RDC -„Ich zdaniem należy dokonać takich oszczędności, to będzie około miliona złotych rocznie…”. Panowie Radni z PIS właśnie mają okazję poprzeć inicjatywę o której sami podczas wyborów mówili i zbierali podpisy.

W sumie propozycje, które składamy dadzą oszczędności w tej kadencji w kwocie ponad 5 milionów złotych. Za 5 milionów złotych można wyremontować wiele dziurawych dróg w naszym mieście.

Nie zapominajmy również o bonifikatach dla mieszkańców miasta Mława w wysokości 98 procent. Chcemy, aby mławianie stali się właścicielami ziemi w wyniku  wykupu za niewielkie pieniądze tych terenów. Warto mieć na uwadze, iż duża część wyborców głosujących na obecnych radnych zamieszkuje na terenach bez prawa własności do tych ziem.

Szanowni Radni, poprzyjcie wszystkie nasze wnioski w niniejszym piśmie, niezależnie od poglądów i barw politycznych. Zachęcamy radnych PSL-u w liczbie 4 osób, PiS-u w liczbie 6 osób, SLD w liczbie 1 osoby oraz Komitetu Sławomira Kowalewskiego w liczbie 10 osób  o poparcie  tych wniosków. Nie spodziewamy się po Was wiele, natomiast jedna z mądrych ksiąg mówi: „Po owocach ich poznacie”!

Czytaj: Porządek obrad 

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy