Mławscy policjanci uzyskali zgłoszenie o anonimowym telefonie informującym o napadzie przez dwóch mężczyzn z bronią w ręku, na stację paliw w Szydłowie. Patrol, który dotarł na miejsce nie potwierdził tej informacji. Policjant odbierający zgłoszenie postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i ustalić podejrzanego o fałszywy alarm. Jego dociekliwość i zaangażowanie opłaciły się. Chwilę później policjanci zatrzymali podejrzanego o głupi i niebezpieczny „żart”.

2 lutego 2018 roku, około godziny 18:20, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie otrzymali zgłoszenie o anonimowym telefonie informującym o napadzie „z bronią w ręku”, na stację paliw w Szydłowie. Patrole policyjne, przy użyciu sygnałów dźwiękowych bardzo szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Stróże prawa podczas rozmowy z pracownikami stacji paliw ustalili, że zgłoszenie jest fałszywe i było najprawdopodobniej głupim żartem. Policjant odbierający zgłoszenie o rzekomym napadzie, postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i ustalił podejrzanego o fałszywy alarm. W miejscu zamieszkania, 56- letni mieszkaniec gm. Szydłowo – sprawca zdarzenia, był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Miał w organizmie ponad 2,10 promila alkoholu. Sprawcy fałszywego alarmu grozi teraz kara aresztu, bądź wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci przestrzegają przed głupimi żartami – zgłaszanie fałszywego alarmu. Przypominają, że niezależnie od kwalifikacji czynu popełnionego przez sprawcę, jako przestępstwo czy wykroczenie, należy pamiętać, że wiąże się to z zaangażowaniem wielu służb, które są ograniczone ilościowo oraz w pewnym stopniu finansowo. Dlatego też, wszczynanie fałszywego alarmu wiąże się nie tylko z poniesieniem niepotrzebnych kosztów, ale też możliwością pozbawienia pomocy osoby, która jej potrzebuje.

Jak mówią mundurowi, sprawcy z reguły są zdziwieni, że za fałszywy alarm mogą trafić za kratki. Nieznajomość prawa nie może być dla nikogo usprawiedliwieniem.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy