Do wiceprzewodniczącego Rady Miasta Mława Michała Pola 21.01.2019 r. wpłynęły pisma z zapytaniami m.in. o lodowisko oraz o kwestię podpisów zbieranych za likwidacją Straży Miejskiej w Mławie przez członków, sympatyków i obecnych radnych miasta Mława z Prawa i Sprawiedliwości. Zainteresowani zadali pytania co się z tymi podpisami oraz postulatami wyborczymi dzieje.

Szanowny Panie, w związku ze zbiórką podpisów przez członków Prawa i Sprawiedliwość, zwracamy się z prośbą na  udzielenie odpowiedzi na następujące pytania :

 1. Kto jest administratorem zebranych danych osobowych zbieranych od mieszkańców Mławy za likwidacją Straży Miejskiej?
 2. Co się obecnie dzieje z tymi danymi i w jakim miejscu i przez kogo są one przechowywane?
 3. W jaki sposób są te dane zabezpieczone?
 4. Czy akcja została zgłoszona do  Inspektora RODO?
 5. Kiedy będzie złożony formalny wniosek o likwidację Straży Miejskiej w Mławie,  poparty podpisami zebranymi od mławian?

W odpowiedzi na te pismo zainteresowani otrzymali następującą odpowiedź: 

W nawiązaniu do pisma z dnia 21 stycznia 2019 r. w sprawie podpisów zbieranych przez członków Prawa i Sprawiedliwości uprzejmie informuję, że Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mława nie jest właściwy do udzielenia odpowiedzi na zadane przez Pana pytania

Uprzejmie proszę, aby zapytania w przedmiotowej sprawie kierować do Przewodniczącego Zarządu Komitetu PIS w Mławie. Pod pismem podpisał się Michał Pol.

To bardzo ciekawa odpowiedź. Wszak Przewodniczącym Zarządu Komitetu PIS w Mławie jest inny radny PIS Marek Kiełbiński. Dlaczego Michał Pol jako członek Zarządu PIS w tej sprawie nie chce się wypowiedzieć i napisał, że Jego funkcja nie jest właściwa do odpowiedzi na te pytania?

Natomiast na wniosek o lodowisko odpowiada już zgoła inaczej i wypowiada się w tym piśmie jako członek Prawa i Sprawiedliwości:

Treść wniosku:

Szanowny Panie, prosimy o udzielenie odpowiedzi na pytanie, kiedy radni Prawa i Sprawiedliwości zamierzają złożyć wniosek o budowę sztucznego lodowiska w Mławie.

Wszak na swoich ulotkach wyborczych mieliście zamieszczony punkt: Budowa lodowiska w Mławie.

Czekamy na jak najszybszą realizację obietnic wyborczych, złożonych w trakcie wyborów samorządowych w Mławie, w 2018 roku.

Odpowiedź Michała Pola:

W nawiązaniu do pisma z dnia 21 stycznia 2019 r. w sprawie terminu złożenia przez Radnych Prawa i Sprawiedliwości wniosku o budowę sztucznego lodowiska w Mławie, uprzejmie informuję, że postulaty o których mowa w zapytaniu będą zgłaszane podczas opracowywania projektu budżetu na 2020 rok.

Sprawa zaczyna robić się bardzo ciekawa. Dlaczego do jednego wniosku urząd wiceprzewodniczącego Rady Miasta Mława jest niewłaściwy natomiast przy drugim wniosku odpowiada kiedy te postulaty, wnioski w sprawie lodowiska będą zgłaszane. Przecież obydwa były skierowane do Radnych Prawa i Sprawiedliwości a ich reprezentantem jako wiceprzewodniczący w Radzie Miasta Mława jest Michał Pol.

Nie wiem czy Pan wiceprzewodniczący wie, że wnioski i postulaty można składać wcześniej i nie trzeba czekać 10 miesięcy do następnego budżetu. Oczywiście takim pismem chce dać sobie rok spokoju od niewygodnych pytań, a przecież niedługo będzie wiadomo jakie są wolne środki na ewentualne rozpoczęcie takiej inwestycji. 

Wnioskodawcy będą dalej dociekali, gdzie się obecnie znajdują podpisy, jak zostały zabezpieczone i co dalej z likwidacją Straży Miejskiej.

Czy wyborcy PIS przypadkiem nie zostali oszukani? Czy to była celowa zagrywka wyborcza? Poczekamy również jak zachowają się Radni PIS i PSL ale również z komitetu burmistrza w sprawie obniżki diet o 500 zł. 

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Jeden komentarz

 • Odpowiedz
  cycu
  3 lutego 2019

  Teraz to jest tak „mamy te podpisy(pisiory) i co nam zrobicie,jak wam się coś nie podoba idźcie do sądu”bo na prokuraturę zależną od szeryfa Ziobry nie ma co liczyć.