21 stycznia 2019 złożyliśmy wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta Mława o podwyżkę bonifikaty z 60 do 98% na wykup gruntów. Zobaczymy co Rada Miasta z taką propozycją zrobi. Jeśli jest prospołeczna nie powinno być z tym problemu. W wielu miastach podobne rozwiązania już wprowadzono. Bierzmy przykład z najlepszych!-mówili Wiesław Moszczyński oraz Kamil Przybyszewski.

Wnioskujemy o podniesienie dla mieszkańców Mławy bonifikaty z 60 procent do 98 procent na wykup na własność ziemi m.in. pod blokami, tak jak to się stało w mieście stołecznym Warszawa.    Dziwi nas, że radni Prawa i Sprawiedliwości nie zareagowali tak samo, jak ich koledzy radni z Warszawy.

Liczymy na dobrą zmianę, a nie tylko piękne słowa przed wyborami i na rzeczywistą realizację obietnic po wygranych wyborach.  Podwyżka bonifikaty da możliwość wykupu gruntów pod blokami na własność, nawet najbiedniejszym mieszkańcom Mławy. 

Decyzję o maksymalnie 60% bonifikacie podjęli m.in. radni w Łodzi, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku czy Olsztynie. W Gdańsku obowiązuje 95% upust w przypadku jednorazowej spłaty należności. Nie wykluczone, że śladem gdańskich radnych pójdą poznańscy. W Poznaniu również rozważana jest 95% bonifikata.

Z kolei we Wrocławiu władze proponowały początkowo maksymalnie 60% bonifikatę, ale prezydent miasta wniósł poprawkę zwiększającą ją do 90%. 20 grudnia 2018 r. wrocławscy radni podjęli jednogłośnie uchwałę w tej sprawie.

Szanowni Radni Mławy. Macie zatem z kogo brać przykład. Do dzieła!

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy