28.12.2018 r. – W piątek, ok. godz. 17:35, droga relacji Lipowiec Kościelny – Kęczewo, interweniujący patrol policji zatrzymał Mateusza S, mieszkańca gm. Lipowiec Kościelny. Mężczyzna kierował samochodem, marki Renault, mając w organizmie ponad 2,48 promila alkohol. Trwają czynności policji.

W piątek, ok. godz. 15.25, Mława, ul. Wyspiańskiego, z nieustalonych przyczyn nastąpił zgon 57-letniego mężczyzny, dyrektora I LO w Mławie. Czynności na miejscu prowadził prokurator. Zwłoki zabezpieczono w prosektorium.

29.12.2018 r. – W sobotę, ok. godz. 17:00 z Domu Pomocy Społecznej w Bogurzynie po raz kolejny oddalił się 26- letni mężczyzna. Poszukiwania prowadziła KPP w Mławie. Podopieczny dobrowolnie powrócił do placówki.

W ramach działań „Kaskadowy pomiar prędkości” skontrolowano 31 pojazdów

Mławscy policjanci w piątek, 28 grudnia, prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”. Niestety nie obyło się bez kierowców, którzy nawet w tak trudnych warunkach atmosferycznych w sposób rażący przekraczali dozwoloną prędkość.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Podczas prowadzonej akcji policjanci skontrolowali 31 pojazdów w tym ujawnili 15 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi. Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego miały m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali musieli liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy także, żeby dostosować prędkość do aktualnych warunków atmosferycznych, prędkość nawet ta dozwolona przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości!

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy