Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym zginął pieszy. Do zdarzenia doszło w wczoraj w Radzanowie. Kierowca samochodu ciężarowego potrącił 70-letniego mieszkańca powiatu mławskiego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, we wtorek 13 listopada o godzinie 17:45 na terenie zabudowanym w Radzanowie przy ul. Raciążskiej doszło do poważnego wypadku.  Kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco potrącił 70-letniego mieszkańca Radzanowa, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię. Mężczyzna zmarł w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń. Postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Wydział Kryminalny KPP w Mławie.

Nadejście okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Szczególnie narażoną grupą w tym okresie są piesi. Szybko zapadający zmrok, ograniczona widoczność, niestosowanie elementów odblaskowych na ubraniach w połączeniu z niedostateczną ostrożnością skutkują dużą liczbą potrąceń – niestety często zakończonych tragicznie. Jak wskazują statystyki, co trzecia ofiara śmiertelna wypadków w tym okresie, to właśnie pieszy. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy głównie od nas samych – jeśli będziemy przestrzegać przepisów, a także uczestniczyć w ruchu drogowym w sposób ostrożny i świadomy, to zdecydowanie zwiększamy nasze szanse na szczęśliwą podróż.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy