Zagra, zaśpiewa, zatańczy… Jest wykształcony. Swoimi działaniami pokazuje lokalne układy oraz nieprawidłowości w działaniu Samorządu. Jest pomysłodawcą budowy tężni solankowych, budowy lodowiska oraz automatycznego przejazdu kolejowego na ul. Kościuszki. Wykrył i opisał nieprawidłowości w przeprowadzonym konkursie na Dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Był przeciwnikiem dalszego zatrudniania Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie po zatrzymaniu jej przez policję za jazdę po pijanemu. Więcej na temat: Mocne pismo Mławian do Burmistrza w sprawie Dyrektor MDK-u…

Głosujcie Państwo na ludzi, którzy interesują się ludzkimi sprawami i problemami przez wiele lat, a nie jedynie na dwa miesiące przed wyborami, a później nie poznają Was na ulicy lub nie chcą się zająć Waszymi problemami. Głosujcie na KWW Moje Miasto Mława 2018.

Kampania idzie śpiewająco… No to z lekką nutą patriotyczną! Śpiewa Wiesław Moszczyński

Szanowni Państwo!

Jestem twórcą i Redaktorem Naczelnym znanego i poczytnego portalu internetowego MlawaInfo.pl. Jednocześnie pracuję jako nauczyciel historii oraz religii. (Mam 37 lat.) Ukończyłem studia wyższe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Ukończyłem również studia podyplomowe z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Prawno-Społeczne Aspekty Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Moje zainteresowania to śpiew, muzyka, (posługuję jako organista w kościele) historia, polityka. Działam i aktywnie udzielam się społecznie. Jestem zainteresowany rozwiązywaniem problemów naszego lokalnego środowiska. 

10419533_789432761122811_41

Moje sukcesy!

1. W 2017 r. w ramach III Edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego wraz ze swoim kolegą Kamilem Przybyszewskim z Wólki, zaproponowaliśmy mieszkańcom naszego miasta budowę Tężni solankowych. Pomysł został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Głosy na nasz pomysł według oficjalnej informacji Ratusza oddało 2149 osób. Co dało 58% poparcia społecznego dla tej inicjatywy. Tężnie solankowe mają powstać według oficjalnej informacji Ratusza na ulicy Dworcowej (przy skwerze parkowym) oraz na Placu 1 Maja (obok MOPS-u) w czwartym kwartale 2018 r. Z uwagi na wiele procedur czas ten się może nieco wydłużyć. Wartość inwestycji to 300 tysięcy złotych.

DSC_0011

Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, którym możemy cieszyć się podczas wakacji nad morzem. Solanka to naturalny surowiec o potwierdzonych właściwościach leczniczych zawiera niezbędne mikroelementy. Pomaga w przewlekłych zapaleniach oskrzeli, astmy, nieżytu gardła, nadciśnienia tętniczego, nerwic itp. na co cierpią setki mieszkańców Mławy. Dlatego uważam budowę tężni solankowej za działanie prozdrowotne na rzecz mieszkańców Mławy. Więcej na ten temat: Tężnie solankowe mają powstać w IV kwartale 2018 r.

Budowę tych dwóch urządzeń uważam za wielki sukces!

2. Jesteśmy również inicjatorami i wnioskodawcami budowy lodowiska dla mieszkańców Mławy. Za naszym pomysłem w 2018 r. głosowało blisko 1000 osób. Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży oraz osób starszych, którzy są aktywni i sprawni fizycznie. Obecnie duże lodowisko powstało w Działdowie, a w planach budowę takiego obiektu mają takie miasta jak Przasnysz i Ciechanów.

3. Dzięki naszym staraniom do Statutu Miasta Mława została wprowadzona Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza, dzięki temu grupa mieszkańców może zgłosić projekt uchwały do Rady Miasta Mława. Chcesz zmieniać rzeczywistość? Masz teraz taką możliwość!

4. W 2018 r. wykryliśmy nieprawidłowości w konkursie na Dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Kandydatka nie posiadała wymaganego w postawionych warunkach 5-letniego stażu pracy w instytucjach kultury, w dokumentacji były braki formalne oraz warunki konkursu ustalone były przez burmistrza, a powinny być ustalone zgodnie ze Statutem Muzeum przez Radę Miasta Mławy czym burmistrz wszedł w kompetencję Rady Miasta Mława. Dzięki naszej reakcji Wojewoda Mazowiecki unieważnił dwa zarządzenia burmistrza związane w tej sprawie. Burmistrz od tej decyzji się nie odwołał czym potwierdził nasze racje! Niestety za drugim razem powołał tę samą osobę na dyrektora już bez konkursu! Na tym przykładzie możemy zobaczyć jak wyglądają konkursy do miejskich jednostek. Więcej na ten temat: Wojewoda unieważnił konkurs na dyrektora Muzeum w Mławie!

Spotkanie autorskie z dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim

DSC_0038

Jak działa koteria?! Wnioski wyciągnijcie już Państwo sami!

Wnioski

1.Dzięki wnioskowi, który złożyłem do burmistrza 1 sierpnia 2018 r. na niebezpiecznym skrzyżowaniu na którym doszło do poważnych kolizji (Lawicza-Liszki, Torfa Załeskiego i Wójtostwo) zostały postawione dwa znaki STOP co już znacząco wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Jeszcze raz będę wnioskował o postawienie lustra drogowego, które umożliwi lepszą widoczność.

DSC_0272

2.Złożyłem również wniosek o postawienie przy drodze obok skweru (róg Kopernika i Torfa Załęskiego) słupków antytaranowych aby zapewnić bezpieczeństwo ludziom wychodzącym z kościoła oraz odpoczywającym na skwerze. Pamiętamy, groźny wypadek, kiedy pijany kierowca narodowości ukraińskiej uderzył w Pomnik „Żołnierzy Wyklętych”. Takie słupki blokują wjazd na dany teren, a jednocześnie są w stanie przyjąć cały impet uderzenia na siebie.

DSC_0273

3.Złożyłem również wniosek o nadanie nazwy (dla ronda położonego przy ulicy Dzierzgowskiej i Polnej) im. Ks. Sławomira Aleksandra Malinowskiego (nieżyjącego już Proboszcza parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Mławie) i wiaduktu (między ulicami Sienkiewicza i Podmiejską) im. Jana Brody zasłużonego nauczyciela I LO w Mławie.

4.Będę wnioskował o rozbudowę monitoringu miejskiego w miejsce zlikwidowanej lub zrestrukturyzowanej Straży Miejskiej na którą rocznie z budżetu miasta wydajemy 800 tysięcy złotych.

5.Jako Radny Miasta Mława chciałbym w większym stopniu wspierać organizację ciekawych imprez sportowych oraz koncertów z muzyką dla osób w każdym wieku. Obecnie mamy dużo koncertów skierowanych do seniorów, a ich wnuki na koncerty muszą wyjeżdżać do innych miejscowości.

Plany

W przyszłej kadencji chciałbym się zająć budową deszczówki na ulicy Dzierzgowskiej, przebudową i nawierzchnią na ulicy Dalekiej, Okólnej, Rzęgnowskiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Ciechanowskiej, Torfa-Załęskiego, Kryszkiewicza, bp Wetmańskiego, Ważną sprawą również do rozwiązania są miejsca parkingowe/postojowe na ulicy Padlewskiego. (Stojące samochody na ulicy uniemożliwiają płynną jazdę).

Mój program dla miasta Mława

1.W związku z tym, iż od wielu lat mieszkańcy Zatorza bezskutecznie walczą o otworzenie przejazdu kolejowego przy ul. Kościuszki w Mławiewnioskuję o utworzenie przejazdu użytku publicznego, na którym ruch drogowy jest kierowany przy pomocy samoczynnych systemów przejazdowych, wyposażonych w sygnalizację świetlną i rogatki zamykające ruch drogowy. Dzisiejsza technika stwarza takie możliwości. Koszt takiego przejazdu to około 1.5 miliona złotych. To realne rozwiązanie, które rozwiąże problem Zatorza na lata. Takich przejazdów na linii kolejowej jest kilkanaście. Takie rozwiązanie byłoby korzystne dla mieszkańców, a co za tym idzie również najtańsze! Mówienie o 30 milionach na tunel lub wiadukt to ewidentny populizm polityczny. Więcej na ten temat:  Jak otworzyć przejazd kolejowy na ul. Kościuszki?

2.Budowa krytego lodowiska w Mławie.  Lodowisko – Działdowo buduje, a Mława dziaduje…?!

3.Modernizacja sali kina.

4.Przestrzeń rekreacyjna nad Zalewem Ruda oraz Krajewem.

5.Zwiększenie kwoty w ramach Budżetu Obywatelskiego do 700 tysięcy złotych.

6.Kompleksowa modernizacja dróg i chodników.

7.Modernizacja boisk szkolnych i zaplecza sportowego.

8.Budowa nowych ścieżek rowerowych i skomunikowanie ich już z istniejącymi.

9.Rewitalizacja osiedli miejskich.

10.Budowa w mieście „Ulicznych Zdrojów Wody” oraz instalacja saturatorów w szkołach i instytucjach użyteczności publicznej. Wniosek o budowę w Mławie „Ulicznych Zdrojów Wody”!

11.Budowa groty/jaskini solankowej dla osób z problemami dróg oddechowych alergiami ale również jako działanie profilaktyczne. Całoroczna grota/jaskinia solankowa w Mławie!

12.Modernizacja „Młyna” na Wólce.

13.Likwidacja lub reorganizacja pracy Straży Miejskiej

14.Rozbudowa monitoringu miejskiego.

15.Budowa Domu Seniora.

16.Organizacja koncertów oraz imprez plenerowych skierowanych do ludzi młodych.

17.Budowa nowego Przedszkola i Żłobka Samorządowego

Proszę o Państwa głos w trakcie Wyborów Samorządowych 21 października 2018  aby móc dalej działać dla lokalnej społeczności naszego miasta!

ulotka

 

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy