Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranny został pieszy szesnastolatek. Do zdarzenia doszło w sobotę 6.10.2018 r., o godz. 20:30 na ul. Sienkiewicza w Mławie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Jak wynika z ustaleń, kierowca pomimo niewielkiej prędkości, nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił nastolatka.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Sienkiewicza, w pobliżu skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 16-letni mieszkaniec Mławy, przechodził po pasach, zachowując ostrożność. Kiedy był w połowie przejścia, nadjechał pojazd marki Opel Zafira, jadący w kierunku ronda. Czterdziestolatek kierujący autem,nie widząc wcześniej pieszego, nie zdążył wyhamować. Ranny młody człowiek, z podejrzeniem złamania kości prawej nogi, został przewieziony do szpitala w Ciechanowie . Kierowca był trzeźwy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność. Przejście dla pieszych, to miejsce w którym należy zachować szczególną ostrożność, zarówno ze strony kierowcy jak i pieszego. Najgroźniejsze sytuacje to: niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzanie przed przejściem, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, przejeżdżanie przez przejście, gdy inny pojazd z naprzeciwka zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu, wtargnięcie pieszego na przejście bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd oraz przechodzenie pieszego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Bądźmy ostrożni!

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy