Komendant Powiatowy Policji w Mławie dziękuje za wzorową postawę obywatelską mieszkance Ciechanowa. Kobieta doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań Policji i powinien być przykładem oraz wskazówką dla innych osób, które są świadkami łamania prawa.

Nie po raz pierwszy na terenie powiatu mławskiego, obywatel reaguje na nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem o takiej sytuacji policjanci zostali poinformowani w czwartek, 30 sierpnia,  2018 r. Wzorową postawą obywatelską wykazała się mieszkanka Ciechanowa, która zareagowała na widok kierującego „na podwójnym gazie”. Kobieta widząc na drodze relacji Rzęgnowo – Dzierzgowo pojazd marki VW Polo, który jechał tzw. wężykiem, powiadomiła o tym Policję. Następnie zachowując środki ostrożności, zmusiła kierującego do zatrzymania pojazdu zajeżdżając mu drogę. Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych potwierdziło przypuszczenia kobiety. 49-letni kierowca VW Polo, mieszkaniec powiatu przasnyskiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mieszkance Ciechanowa za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jej reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze. Komendant Powiatowy Policji w Mławie, insp. Artur Ryfinski, przesłał wzorowej obywatelce podziękowania, w których podkreślił, że współpraca z tak życzliwą i pełną zaangażowania obywatelką stanowi dla Policji zaszczyt.

Raz jeszcze dziękujemy za pomoc i życzymy Pani wszystkiego najlepszego oraz wszelkiej pomyślności. 

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy