W Komendzie Powiatowej Policji w Mławie od kilku lat rower i specjalne umundurowanie są na wyposażeniu funkcjonariuszy. Nie tylko radiowozy i patrole piesze, ale również nasi dzielnicowi na rowerach dbają o bezpieczeństwo Mławian. Policyjne jednoślady pojawiając się na ulicach naszego miasta budzą same pozytywne emocje.

Policjantów z rowerowych patroli można poznać z daleka – ich strój różni się od tradycyjnego. Mundurowi jeżdżą w krótkich czarnych spodenkach, białej koszulce polo, czapce z daszkiem i sportowych butach. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie wjeżdżają jednośladami tam, gdzie nie dotrze radiowóz. Dzięki temu mogą sprawnie i szybko patrolować ulice miasta. Patrole rowerowe pozwalają funkcjonariuszom objąć nadzorem większy teren, częściej pojawiać się w niebezpiecznych rejonach. Ich zadaniem jest patrolowanie miejsc gdzie radiowóz nie może wjechać. Główną uwagę koncentrują na osobach pijących alkohol w miejscach publicznych, zaśmiecających tereny zielone, parkujących w miejscach niedozwolonych, niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji. Obliczono, że w czasie takiego patrolu policjanci mogą pokonać nawet 50 km, co w przypadku pieszych patroli jest niemożliwe.

 DROGI W REJONIE SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH POD LUPĄ

Policjanci mławskiej drogówki przeprowadzili już pierwsze lustracje dróg w rejonie szkół i placówek oświatowo wychowawczych przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzają w rejonach szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu mławskiego kontrole. Celem lustracji dróg jest sprawdzenie zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu i geometrii drogi, przed „pierwszym dzwonkiem szkolnym”.

Spostrzeżenia i uwagi policjantów dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg, zostaną ujęte w protokole pokontrolnym. Wnioski z przeprowadzonej lustracji zostaną przekazane właściwym miejscowo zarządcom dróg, celem usunięcia uchybień. Podczas pierwszych kontroli najczęstsze nieprawidłowości to brak znaków drogowych ostrzegawczych A-17 „dzieci” i tabliczki wskazującej, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci T-27, tzw. „Agatka”. W jednym przypadku policjanci będą wnioskować o ograniczenie prędkości w rejonie szkoły do 20 km/h – znak drogowy B-33 „ograniczenie prędkości”.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy