Za nami kolejny, wakacyjny weekend. Dla policji był to czas wzmożonej pracy. Na terenie powiatu mławskiego, podczas weekendu doszło do dwóch poważniejszych zdarzeń drogowych. Ogółem 7 osób odniosło uszkodzenia ciała i zostało przewiezionych do szpitali. W związku z tym apelujemy do kierowców, jak i pieszych o wyobraźnię i zdrowy rozsądek na drodze.

W sobotę, 4 sierpnia 2018 r., na terenie pow. mławskiego doszło do dwóch poważniejszych zdarzeń drogowych. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z mławskiej komendy policji :

– droga K7, miejscowość Uniszki Zawadzkie, godz. 17.15, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn doszło do zdarzenia czterech pojazdów osobowych. Kierujący samochodem marki VW Golf, 24-letni mieszkaniec pow. makowskiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżające z przeciwka pojazdy, tj. marki Peugeot 308 SW, kierujący 36-letni mieszkaniec Warszawy i samochód marki Skoda Octawia, kierujący 34-letni mieszkaniec pow. wyszkowskiego. Następnie kierujący samochodem osobowym Peugeot, nie zapanował nad uderzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z przeciwka pojazd marki Honda Civic, kierowany przez 23-letniego mieszkańca pow. nowodworskiego.

wypadki-005-zm.-20-(1)

Sześć osób zostało hospitalizowanych. Po udzieleniu pomocy medycznej zostali zwolnieni do domu. Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi.

wypadki-053-zm.-20

– droga gruntowa relacji Wieczfnia Kościelna – Windyki, godz. 20.30, z nieustalonych przyczyn, kierujący 42-letni mieszkaniec województwa podlaskiego, motocyklem marki Harley Davidson, najechał na piasek w wyniku czego jednoślad przewrócił się na lewą stronę. 17-letnia pasażerka danego pojazdu z obrażeniami ciała – złamanie lewej nogi, została przewiezieni do szpitala w Mławie.

Kierujący motocyklem był trzeźwy.

wypadki-067-zm.-20

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o ostrożność, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że kierowanie samochodem to odpowiedzialność, zarówno za siebie, pasażerów jaki innych uczestników ruchu drogowego. Każdy kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, stosować się bezwzględnie do przepisów ruchu drogowego oraz w każdym przypadku dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy