Jesteśmy po rozmowach w sprawie tężni solankowych w Mławie, które wczoraj (2 sierpnia 2018 r.) odbyliśmy w Ratuszu. Mamy zapewnienie, że powstaną one w IV kwartale 2018 r.

Mamy informację, że pewne osoby na Wólce rozpowszechniały informację w trakcie głosowania na IV Budżet Obywatelski, że burmistrz zabrał pieniądze na budowę tężni lub opowiadali że jeszcze raz muszą zbierać podpisy na ten projekt co jest ewidentnym kłamstwem. Mamy dla nich „smutną wiadomość” i prosimy ładnie o nie wprowadzanie ludzi w błąd. Tężnie zwyciężyły w 2017 r. i będą zrealizowane! Jeden z pomysłodawców swój pomysł nazwał Parkiem solankowym. Oczywiście podpiął się pod nazwę tężni solankowych i wykorzystał ten element do swojej koncepcji. Jednak pomysłodawcą samych tężni nie jest! Żeby mógł powstać Park solankowy muszą najpierw powstać tężnie solankowe. Ten Pan niech najpierw zadba o to żeby wszystkie elementy o których zapewniał w swoim poprzednim projekcie m.in lampy hybrydowe, fontanna, estrada, i kino plenerowe, zostały zrealizowane bo tego nie dopilnował. – mówią pomysłodawcy Kamil Przybyszewski oraz Wiesław Moszczyński

Zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem, prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej mają potrwać do końca sierpnia  2018 r. Po uzyskaniu dokumentacji wystąpimy o pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budów, następnie ogłoszone zostaną przetargi na budowę minitężni solankowych.

W dniu 31 lipca br. otrzymaliśmy postanowienie Konserwatora zabytków o uzgodnieniu projektu decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji przy ulicy Dworcowej. Jednocześnie Konserwator zabytków nie uzgodnił projektu decyzji o warunkach zabudowy w lokalizacji Plac 1 Maja. Na postanowienie służy inwestorowi zażalenie i z tej możliwości chcemy skorzystać. Przy założeniu, że także druga lokalizacja zostanie ostatecznie uzgodniona z Konserwatorem zabytków, zakończenie całości zadania inwestycyjnego powinno nastąpić w IV kwartale br.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy