13-lat miał kierowca traktora, który zatrzymali do kontroli mławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Pojazd ciągnął za sobą jeszcze maszynę rolniczą. 13-latek od rana pomagał wujkowi w pracach na polu.

W środę, 1 lipca 2018 r. o godz. 16.25, policjanci z Mławy w miejscowości Podkrajewo, na drodze publicznej zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Jak się okazało, ciągnikiem marki VALTRA T194 wraz z maszyną rolniczą, tj. prasa marki KRONE kierował 13-latek. Tuż przed chłopcem, drugim ciągnikiem rolniczym  jechał właściciel tych pojazdów, który pozwolił siostrzeńcowi kierować traktorem. 

Za dopuszczenie do prowadzenia pojazdem przez osobę nie mającą wymaganych uprawnień, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Natomiast nieletni za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci ostrzegają, że co roku w Polsce podczas prac na polach związanych ze żniwami dochodzi do wypadków. Apelujemy do wszystkich o rozwagę i zwiększoną uwagę podczas wykonywania tego rodzaju prac. Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy