30 lipca 2018 r. mieszkańcy Mławy i pomysłodawcy budowy tężni solankowych Kamil Przybyszewski i Wiesław Moszczyński złożyli do Ratusza wniosek o wgląd i udostępnienie dokumentacji dotyczącej budowy tężni solankowych, które dzięki naszemu zaangażowaniu mają powstać przy ulicy Dworcowej i na Placu 1 Maja w Mławie.

Przez cały rok monitorujemy procedurę budowy tężni solankowych w Mławie. Daliśmy mnóstwo czasu Ratuszowi aby sobie z całą dokumentacją dał radę. Jednak dochodzą nas głosy, że urzędnicy robią wszystko aby budowę tężni przenieść na 2019 r. co jest oczywistym skandalem. Trzeba wspomnieć, że w ogóle urzędnicy na czele z Panem burmistrzem zaczęli w tym temacie działać dopiero w kwietniu 2018 r. po naszej osobistej interwencji, a pieniądze od Rady Miasta mają już od końca grudnia 2017 r. Tak naprawdę marnowali czas nie wiadomo na co. Trzy miesiące nie robili nic! Pewnie zajęci byli nielegalnym „konkursem” w Muzeum? Koteria mocno „skacze” bo chcemy coś zrobić dla mieszkańców tego miasta, a ciągle rzucają nam kłody pod nogi. Przypominamy, że na ten pomysł głosowało oficjalnie 2149 osób. Wczoraj otrzymaliśmy informację, że jakąś decyzję przesłał do Ratusza konserwator zabytków. Urzędnicy Ratusza nie chcą udzielić informacji publicznej co jest w tej decyzji.

W początkowej fazie chcieliśmy, żeby jedna tężnia stała (tam gdzie jest druga fontanna, na przeciw sceny koncertowej) w naszym Parku miejskim to urzędnicy twierdzili, że konserwator nie da pozwolenia na budowę takiej konstrukcji. Oni wiedzą już lepiej na co wyda decyzję konserwator? Okazuje się, że dał pozwolenie na budowę dużego placu zabaw przy kortach i mamy podejrzenia, że za Pałacem ślubów będzie parking. 1 sierpnia idziemy do Ratusza i nie będziemy już prosić a żądać wszystkich dokumentów. Ten urząd ma być dla mieszkańców a nie dla koterii! Pani urzędniczka do której dzisiaj dzwonił Pan Przybyszewski i nie udzieliła informacji publicznej mamy nadzieję, że jutro poda akt prawny, przepis, na podstawie którego, odmówiła odpowiedzi! Co mają do ukrycia?  – pytają Kamil Przybyszewski i Wiesław Moszczyński

Treść wniosku:

Proszę o natychmiastowe udostępnienie dokumentacji, dotyczącej budowy tężni solankowych w Mławie. Chcemy mieć natychmiast wgląd, na jak zaawansowanym etapie jest budowa owych urządzeń. Naszym zdaniem jest skandaliczne, aby budowa tak niewielkich konstrukcji zajmowała tyle czasu. Rada Miasta na ten cel, budowę tężni, przeznaczyła pieniądze na koniec grudnia 2017 r. Pan burmistrz zapewniał nas, że tężnie powstaną do połowy września 2018 r., co i tak jest terminem bardzo późnym.

Przez opieszałość urzędników miejskich, sami niszczycie idee Mławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak mieszkańcy mają głosować na następne projekty, jeśli nie widzą realizacji poprzednich.

Po wynikach ogólnych widać, że zainteresowanie Miejskim Budżetem Obywatelskim, spadło o połowę.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy