Policjantka działdowskiej komendy po służbie podczas przejażdżki na rowerze ujawniła kierowcę peugeota, który prowadził pojazd nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Kierującym okazał się 18-latek z gminy Iłowo-Osada. Grozi mu kara grzywny, a także możliwość nałożenia przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

23.07.2018 na jednej z ulic w Iłowie – Osadzie funkcjonariuszka z działdowskiej jednostki policji ujawniła kierowcę pojazdu osobowego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjantka w czasie wolnym od służby wybrała się na przejażdżkę rowerem, gdy zauważyła jadący pojazd marki Peugeot 406, odnośnie którego docierały na policję sygnały, że kierujący autem może jeździć nie posiadając prawa jazdy. Funkcjonariuszka skojarzyła dane mijającego ją pojazdu oraz rozpoznała znanego jej z widzenia młodzieńca siedzącego za kierownicą pojazdu. Policjantka zaobserwowała, jak pojazd wjeżdżał na teren jednej z posesji, a następnie udała się rowerem za nim. O zaistniałej sytuacji poinformowała dyżurnego swojej jednostki, który na miejsce skierował patrol policji.

Kierujący pojazdem pozostawił pojazd na podwórku i pieszo oddalił się z miejsca przed przyjazdem patrolu. Policjantka wcześniej ustaliła dane osobowe kierującego pojazdem. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że chłopak nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i nigdy ich nie posiadał. Młody mężczyzna wkrótce odpowie za popełnione wykroczenie.

Prowadzenie pojazdu na drodze publicznej przez osobę, która nie ma do tego uprawnień stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny. Ponadto wobec sprawcy tego wykroczenia sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy