28 czerwca 2018 r burmistrz podpisał kolejne zarządzenie i tym samym powołał (tym razem bez konkursu) Barbarę Zaborowską na dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

Faktycznie głupio by było znowu wpisać do wymagań konkursowych 5-letni staż pracy w Muzeum komuś kto od początku był przygotowywany do pełnienia tej funkcji, a go nie posiada. Bzdurne tłumaczenia, że to był błąd i niedopatrzenie, a kandydatka była najlepszą z najlepszych właśnie znalazło swój finał w zarządzeniu, które burmistrz podpisał tuż po rozpoczęciu wakacji. 

Z naszych informacji od dawna wynikało, że burmistrz podpisze zarządzenie wcześniej niż 30 września 2018 r. Dlaczego? A no z jednej przyczyny! Wybory Samorządowe! Burmistrz wyszedł z założenia, że po takiej aferze i zamieszaniu z tzw. konkursem oraz z kompromitującymi go decyzjami lepiej będzie powołać Panią dyrektor wcześniej, żeby nikt w wakacje nie zauważył i sprawa żeby przyschła. 

Nic z tych rzeczy sprawa nie przyschnie, a mieszkańcy zapamiętają ją sobie na długie lata. Teraz jasno możemy powiedzieć: to był jeden kandydat który musiał i miał przejść niezależnie od kompetencji! Zrobiono wszystko, żeby tak się stało.

Gdyby miało być uczciwie to konkurs powinien być powtórzony z tymi samymi warunkami. Ale w Mławie jak już wiecie uczciwie nie jest. Jeśli ktoś z ratusza będzie mówił teraz o uczciwości to przypomnijcie mu konkurs na dyrektora Muzeum oraz sprawę pijanej dyrektor z MDK-u.

Czy ktoś podważy tezę którą postawiliśmy w ostatnim artykule z 8 maja 2018 r.?

Dla nas jedna kwestia jest istotna w tej całej sprawie. Nie ważne jakie masz wykształcenie, nie ważne jest jaki masz staż! Ważne, że znasz burmistrza Kowalewskiego i zostaniesz dyrektorem!

Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie… dyrektora!

Skandal? To mało powiedziane!

Więcej w  artykułach:

Czy konkurs na dyrektora mławskiego Muzeum był ustawiony?

i

Wojewoda unieważnił konkurs na dyrektora Muzeum w Mławie!

i

Koteria w Ratuszu…? Skandaliczna decyzja burmistrza!

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy