W dniach 30 maja – 3 czerwca 2018 r. mławscy policjanci prowadzili wzmożone działania w związku z akcją „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Dzięki pracy mundurowych, którzy również dbali o bezpieczeństwo podczas procesji odbywających się w czwartek w związku ze Świętem Bożego Ciała, na mławskich ulicach i drogach powiatu mławskiego nie doszło do tragicznych zdarzeń drogowych.

Jak co roku, w długi weekend, w który przypada Święto Bożego Ciała, policjanci prowadzą wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz uczestnikom procesji odbywających się w każdej parafii z okazji Święta.

Przedłużony weekend skłania wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu do wyjazdów. Na drogach panuje zwiększony ruch pojazdów, co może powodować utrudnienia w pokonywaniu niektórych odcinków dróg. Niestety, niektórzy kierowcy zapominają w tym okresie o zdrowym rozsądku za kierownicą i pozwalają sobie na łamanie zasad ruchu drogowego, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W związku z tym mławscy policjanci w okresie od 30 maja do 3 czerwca prowadzili wzmożone działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz służyli pomocą w przypadku poważnych utrudnień w ruchu. Policjanci nie tylko prowadzili wzmożone kontrole, ale także zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom procesji odbywających się w Święto Bożego Ciała.

Podczas całego weekendu na terenie Mławy i powiatu mławskiego doszło do 4 kolizji drogowych. Nie odnotowano wypadków drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili i zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących, w tym 6 rowerzystów.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy