Tegoroczne Dni Mławy – Summer City Festival to aż trzy dni dobrej muzyki i mnóstwa innych atrakcji. – Na pewno będzie wspaniała zabawa, na którą wszystkich państwa zapraszam! – zachęcał podczas piątkowej konferencji prasowej burmistrz.

Nowością, jaką zaproponował na tę edycję burmistrz, jest dodatkowy dzień festiwalu. Święto miasta rozpocznie się tego lata już w piątek – 13 lipca 2018 r. – koncertem „Mławskie premiery”. Od godziny 17.00 będzie można posłuchać takich zespołów jak Miasto wewnętrzne (laureat drugiego miejsca na zeszłorocznych Rockowaniach), WML, Heaven, W innym stanie oraz Daro Marcinkiewicz Band Tribute i – na zakończenie – Project. – Jest ich naprawdę dużo i są na tak wysokim poziomie, że warto wszystkich pokazać – mówił o artystach podczas poświęconej Dniom Mławy konferencji prasowej Sławomir Kowalewski. Robert Skóra z firmy Palazzi (producent wykonawczy festiwalu) zdradził, że do tego grona może dołączyć jeszcze jedna gwiazda. Kto mógłby to być? To na razie niespodzianka. Póki co warto śledzić fanpage Palazzi na Facebooku. – Moim zdaniem „Mławskie premiery są skazane na sukces – nie ukrywał Robert Skóra. Przewidujemy, że koncert zakończy się ok. godz. 22.00. – Mamy nadzieję, że ten piątek trzynastego będzie szczęśliwym dniem – mówiła p.o. Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Mławie Edyta Suszek.

Sobota 14 lipca upłynie w znacznej mierze w klimatach ludowych i etnicznych. Między 16.00 a 23.30 na scenie wystąpią zespoły Mitra (folk, rock), Łobuzy (disco), Dikanda (folk) oraz gwiazda wieczoru – Brathanki (folk, rock). W niedzielę 15 lipca ok. 15.30 imprezowiczów powita swoim programem kabaretowym Robert Rozmus. Później zaśpiewają Paulina Romaniuk (finalistka „The Voice of Poland”) i Dawid Kwiatkowski z zespołem (wschodząca gwiazda muzyki pop), a na wielki finał – polsko-czeska rockmanka Ewa Farna. Zabawa zakończy się ok. godz. 23.00. W niedzielę planujemy także występ zespołu Exitum z zaprzyjaźnionego z Mławą włoskiego miasta Moscufo.

W sobotę i niedzielę imprezę poprowadzi charyzmatyczny konferansjer, którego zdążyliśmy już poznać i polubić – Robert Jarek (prowadzący „Mławskie premiery” pozostaje póki co niespodzianką). Jak zwykle możemy się spodziewać szeregu zabaw i konkursów, do których będzie zapraszał publiczność. Tradycyjnie już wszyscy, którym nie uda się znaleźć miejsca pod samą sceną, będą mogli oglądać koncerty na wielkim telebimie (5×3 m).

Na dobrej muzyce Dni Mławy się jednak nie kończą. Wzorem poprzednich edycji, do dyspozycji imprezowiczów będą m.in. duży lunapark, strefa gastronomiczna i stoiska handlowe. O bezpieczeństwo zadbają profesjonalna ochrona oraz służba medyczna. – To będą naprawdę udane Dni Mławy i nie może nikogo z państwa zabraknąć – zaprasza Robert Skóra.

Tegoroczny Summer City Festival – podobnie jak jego poprzednie edycje – odbędzie się na placu w pobliżu Hotelu Mława. Organizatorem Dni Mławy 2018 jest Miejski Dom Kultury w Mławie. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski (pomysłodawca „Mławskich premier”). Producentem wykonawczym przedsięwzięcie jest firma Palazzi.

Źródło:UMM

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy