Mieszkanka powiatu mławskiego została oszukana. Mężczyzna pod pretekstem wymiany piecyka gazowego wszedł do środka mieszkania seniorki. Policja apeluje by nie ufać podejrzanym osobom – w przypadku osób podających się za pracowników konkretnych instytucji należy poprosić o okazanie identyfikatora i potwierdzić telefonicznie ich zatrudnienie w danej firmie. 

W miesiącu maju 2018 r., do jednego z mieszkań na terenie powiatu mławskiego w godzinach porannych, zapukał nieznajomy mężczyzna. Powiedział, że wymienia piecyki gazowe i przekonał seniorkę, że ma niesprawny piecyk, który grozi niebezpieczeństwem. Kobieta zaprosiła nieznajomego do środka mieszania. Po wymianie piecyka na „nowy”, mężczyzna wydrukował umowę pożyczki, gdyż seniorka oświadczyła, że nie ma przy sobie pieniędzy. Umowa została podpisana. Mężczyzna opuścił mieszkanie. Stary piecyk gazowy okazał się być sprawny – w lutym br. spółdzielnia mieszkaniowa przeprowadzała kontrole. Nowy piecyk nie działa. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policjanci po raz kolejny apelują, szczególnie do osób starszych, by sprawdzały, kogo wpuszczają do mieszkania. Sprawdzajcie w danej instytucji czy osoba, za przedstawiciela której podaje się nieznajomy, jest nią w rzeczywistości! Jeśli tak jest, nie obrazi się i nie odejdzie. Jeśli nie – oddali się, a my nie staniemy się ofiarą przestępstwa!  

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy