Mławscy policjanci wydziału kryminalnego, wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową z KWP zs. w Radomiu, realizując czynności zlecone przez prokuratora, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Wartość zabezpieczonych przez policjantów substancji odurzających to ponad 26 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w środę, 23 maja 2018 r.. Policjanci realizując czynności zlecone przez prokuratora i własne ustalenia operacyjne, zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas prowadzonych przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, odnaleźli narkotyki w postaci amfetaminy – w kształcie kul zapakowanych w folię aluminiową oraz substancję, która może służyć do budowy materiałów wybuchowych. Zatrzymani to 38- letni oraz 40- letni mieszkańcy pow. mławskiego. Obaj trafili do mławskiego aresztu.
W dniu 25 maja Sąd Rejonowy w Mławie zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres po 3 miesiące dla każdego z nich. Postępowanie w tej sprawie toczy się już od grudnia 2017 r. Przez ten czas zastosowano wobec mężczyzn łącznie cztery tymczasowe aresztowania oraz zabezpieczenie znacznej ilości narkotyków.
Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy