Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku, w którym ranne zostały 2 osoby. Do zdarzenia doszło w niedzielę 20.05.2018 r. o godz. 11.45,  na drodze krajowej S7 w Pepłówku. Kierująca autem 50- letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem – samochód dachował.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Toyota Yaris, 50-letna mieszkanka powiatu olsztyńskiego, jadąc drogą krajową nr S7, na zwężeniu z dwóch pasów ruchu w jeden, nie zastosowała się do znaku poziomego nakazującego zmianę pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny.  Następnie wykonała manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego, podczas którego straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego pojazd wywrócił się na dach w przydrożnym rowie. Podczas zdarzenia ranne zostały 2 osoby. Kierująca pojazdem doznała wstrząśnienia mózgu, natomiast 17-letni pasażer złamania nosa. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega –  wyprzedzanie to trudny i niebezpieczny manewr. Zgodnie z art. 24.1 Ustawy prawo o ruchu drogowym, kierujący pojazdem, zanim podejmie manewr wyprzedzania, ma obowiązek upewnienia się, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu. Chwila nieuwagi, brawury, zbytnia pewność siebie oraz lekceważenie  trudnych warunków na drodze tj. mgła, opady deszczu, zapadający zmierzch, mogą doprowadzić do tragedii. Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię na drodze.

PEPÓ-043-zm.-20

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy