Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku drogowego koło miejscowości Załuski gm. Nidzica. Kierujący Renault wpadł w poślizg i zderzył się VW. W wyniku zdarzenia 4 osoby zginęły a dwie zostały ranne. Policjanci wciąż apelują o rozwagę za kierownicą!

22.03.2018 r. około godz. 06.30 na drodze powiatowej koło miejscowości Załuski gm. Nidzica, doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Renault, którym podróżowało 5 osób jadąc w kierunku miejscowości Rączki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym z przeciwka VW. Wskutek tego zdarzenia kierowca pojazdu poniósł śmierć na miejscu oraz troje jego pasażerów. Kierowca VW oraz pasażerka Renault zostali przetransportowani do szpitala. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna.

97-97364

Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Wraz ze zmianą pogody, na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie – nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowy wzrasta kilkakrotnie. Zmienne warunki atmosferyczne: występowanie mgły, opady deszczu, czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura, znacznie wydłużają drogę hamowania co wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

97-97363

97-97362

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy