Miejska Biblioteka Publiczna im. B Prusa w Mławie ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia kolejnej wystawy pt. „Mława dawniej i dziś w materiałach ze zbiorów Janusza Dębskiego” .

Na półpiętrze w gablotach można zobaczyć Mławę w dwóch osłonach. Pierwszej, współczesnej, pięknej, kolorowej i nowoczesnej ukazanej przez pryzmat dzisiejszych wydawnictw) kalendarzy, albumów, folderów, pocztówek, zdjęć itp.). Drugiej, historycznej, z przed kilkudziesięciu lat, smutnej, szarej, miejscami ponurej, ale także z elementami szybkiego rozwoju gospodarczego i przestrzennego. Pokazana przez stare zdjęcia, fotografie, pocztówki i wydawnictwa.

Celem wystawy jest ukazanie pozytywnych zmian jakie miały miejsce w naszym mieście i jak przebiegał rozwój w danych dziedzinach życia na przestrzeni ostatnich dekad. Jak wyglądały domy, ulice, osiedla, parki, podwórka itp. dawniej i dziś.

Wystawę dodatkowo autor wzbogacił o swoje zdjęcia przedstawiające domy, budynki (przeważnie drewniane), które nie przetrwały do naszych czasów, a na ich miejscu wzniesiono nowoczesne bloki. Są także zdjęcia ulic przed modernizacją lub budową rond, obiektów rozebranych całkiem nie dawno lub budynków przebudowanych, które straciły swoje walory architektoniczne, charakter i przeznaczenie. Na uwagę także zasługują zdjęcia małych form architektonicznych w postaci starych drzwi, okien, balkonów czy detali secesyjnych które znikają w zastraszającym tempie w naszym mieście.

Podsumowując, wystawa ta przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży, aby mogli zobaczyć jak wyglądała Mława z perspektywy życia swoich rodziców czy dziadków. Dorośli na pewno także chętnie obejrzą ten materiał i opowiedzą młodym o tych trudnych czasach.

Ostatecznie jako mieszkańcy możemy być dumni z Mławy, gdzie historia i współczesność styka się na co dzień, tworząc dzisiejszy obraz miasta.

Wystawę można oglądać do 7 kwietnia 2018 r. w godzinach otwarcia placówki.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy