Szanowna Kapituło, w tym roku w następującym składzie osobowym, to jest: Aleksandra Sarbiewska, Dominika Sarbiewska, Wiesław Moszczyński, Kamil Przybyszewski, pozwoliliśmy sobie, za potwierdzoną pisemnie zgodą osoby zgłoszonej, zawnioskować o nadanie zaszczytnego tytułu Mławianina Roku 2017 Helenie Grąckiej.

Pani Helena Grącka, naszym zdanie oraz zdaniem wielu mieszkańców miasta Mława, jest idealnym kandydatem, spełniającym warunki postawione przez Kapitułę.DSC_0011

O naszej kandydatce można powiedzieć i napisać wiele. Ta niezwykle błyskotliwa kobieta, urodzona w 1952 roku, postanowiła swoje życie poświęcić na rzecz lokalnej społeczności, przy jednoczesnym kultywowaniu tradycji związanych z miastem Mława, ukazywania piękna Mławy, jej niebywałym walorom, o których inne miasta mogą dobitne mówiąc pomarzyć.  Mława dla Pani Heleny Grąckiej, to nie tylko ulice, chodniki, domostwa, układ przestrzenny, przyroda. Dla Pani Heleny Grąckiej Mława to ludzie, to My!: Seniorzy, Dziadkowie, Matki i  Ojcowie, to też i młodzież, ale także dzieci.

Proces łączenia tych wspólnych elementów z postaciami czysto fizycznymi przy dominującym udziale ducha, jako siły napędowej i jednostki myślowo-twórczej, w jej mniemaniu tworzy Mławę.

Niczym innym Mława być nie może-to Jej słowa wielokrotnie kierowane do mieszkańców, do Nas, świadczą o jej rozumieniu miasta, ale nie tylko.

helena...

W działaniu Pani  Heleny Grąckiej, doszukaliśmy się pewnej unikalnej cechy, która ujawnia się w Jej twórczości i działaniu. Tą cechą jest pamięć genetyczna. Przejawia się ona w przeżyciu, pewnego rodzaju deja vu, odtworzeniu w pamięci krótkiej chwili czynności, miejsc ludzi, zjawisk zdarzeń w pozytywnym znaczeniu tego słowa i okolicznościach temu towarzyszących- ściśle jest  to powiązane z genetycznym miejscem zamieszkania. Wiąże się to z realnymi działaniami Pani Heleny Grąckiej. 

„Powłoka ciała, duch ochoczy, działania wieczne, wielkie zmiany na zewnątrz”- Helena Grącka, dawno zrozumiała te słowa. Wydobyła ona myśli z głębi umysły, by móc je zrealizować na rzecz działań prospołecznych.

Helena Grącka to kobieta „orkiestra”, świetny organizator życia społecznego, propagatorka pozytywnych akcji i działań.

   Helena Grącka jest :

– Członkiem Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mławie.

– Członkiem Rady Seniorów przy Urzędzie Miasta Mława

– Nadzwyczajny Członkiem Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mławie

– Członek Klubu „Pogodny Uśmiech” w Mławie

– Przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Mławie, w latach 2010- 2014.

– Wolontariuszem

– Jurorką w wielu konkursach poetyckich.

– Poetką

– Działaczką lokalną

– Patriotką: Sercem i Duchem oraz Działaniem

– Współorganizatorka „Charytatywne pikniku rodzinnego- dla Krzyśka” ( Krzysztofa Żakiewicza)

– Założycielką i moderatorką  strony na Facebooku: Mława to Sława, Piękna Mława

– Uczestniczką w projekcie „Wotum dla Maryi”

– Autorką niezwykle rozchwytywanej książki pod oryginalnym tytułem POLSKIE SERCE

  Zdaniem Zarządu Osiedla Nr 8 „ Obrońców Mławy”, Pani Helena Grącka to:

Kobieta z pasją, czynna społecznie, zaangażowana w zwycięski projekt obywatelski pod tytułem: „Mini- tężnie Solankowe w Mlawie” w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego, jego III edycji. Wnioskodawczyni utworzenia Placówki Pocztowej na Wólce- Mława ( Placówka została utworzona pod koniec 2016 roku). Pani Helena Grącka, zawsze chętnie uczestniczy w projektach zmieniających i kształtujących na lepsze otoczenie, w którym żyją mieszkańcy Mławy. Naszym zdaniem mieszkańcy kochają Panią Helenę Gracką. Jej działanie poza Mławą, w wielu gminach i miastach  jest nastawione na propagowaniu Mławy, jako miejsca wartego do rozwijania swojej działalności, twórczości, pasji, wartego zamieszkania.

„My, Zarząd Osiedla wsłuchujemy się w rady pani Heleny Grąckiej, jej przemyślenia i plany usprawnienia pracy naszej jednostki i jednostek zależnych od Urzędu Miasta: „Dziękujemy, że nas Pani wspiera, służy pomocą, w dzień i noc. Dziękujemy za Pani Wielkie Serce”

Mieszkańcy o Pani Helenie wyrażają się w pochwalnym tonie, twierdzą oni, że Pani Helena Grącka to:

„Kobieta z charakterem, Kobieta z Ludu, umiejętnie rozpoznająca problemy ludzkie, orędowniczka w sprawach ważnych, wspaniała osobistość, która oddała swoje życie temu Miastu, młodzieży.

Walczy ona przeciw używkom, środkom odurzających, które niszczą ludzi, młode pokolenia, uwrażliwia ludzi na problemy i konsekwencje z tym związane. Jej orężem jest literatura, przekaz słowny i pisemny. To dzięki poezji można w jasny sposób sformułowaniu programu, który jest nastawiony na „Zakochaniu się w Mławie na nowo i z wzajemnością”

Przekształcenie ducha Patriotyzmu, w Ducha realnego, wykonawcy szczytnych idei, wyłania się z każdej zwrotki, fraz jej twórczości to Miasto, Ludzi tego Miasta, Piękno Tego Miasta, Twórczość Tego Miasta.

Nasz wniosek zbliża się ku końcowi, miejmy nadzieję szczęśliwemu końcowi, który pozwoli za zgodą i przy pełnej akceptacji Szanownej Kapituły, złożonej z wybitnych osób, zawsze wiernie oddanych temu Miastu, mianować Helenę Grącką na Mławianina Roku ……

W niniejszym wniosku zostały ujęte również załączniki. Potwierdzające dokonania Heleny Grąckiej:

Za pozytywne rozpatrzenie tego wniosku serdecznie dziękujemy Szanownej Kapitule.

27867099_2075565879344435_2

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy