Mławscy policjanci podsumowali weekendowe działania prewencyjno – kontrolne na terenie pow. mławskiego. Patrole ukarały mandatami 112 osób,  w  tym 7 pieszych. Zatrzymano 15 dowodów rejestracyjnych pojazdów oraz jedno uprawnienie do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Główne przewinienia kierowców to jak zwykle nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, w tym na skrzyżowaniu, niestosowanie pasów bezpieczeństwa, zły stan techniczny pojazdu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 279 kierujących, nie ujawniono nietrzeźwego za kierownicą.

Tuż przed weekendem, o godz. 16:30 na ul. Padlewskiego w Mławie doszło do  zdarzenia drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Opel Vectra, 40-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku Starego Rynku w Mławie, uderzył w tył pojazdu marki Skoda Octavia, którego kierowca zatrzymał się, by przepuścić pojazd jadący z naprzeciwka. Skodą kierował 25-letni mieszkaniec Ciechanowa.

W samochodzie podróżowała także 26-letnia pasażerka, mieszkanka Braniewa. Kierujący i pasażerka skody zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Kierujący  byli trzeźwi. Trwają czynności policji.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy