Mławscy policjanci podsumowali weekendowe działania na drogach pow. mławskiego. Za wykroczenia drogowe ukarano 89 osób, w tym 4 pieszych. Nie zabrakło także nietrzeźwych kierowców – policjanci sprawdzili stan trzeźwości 216 kierujących. Podczas weekendu nie doszło do żadnego wypadku.

W niedzielę 4.02.2018 r., o godz. 1:15 w nocy, na ul. Sienkiewicza w Mławie, interweniujący patrol zatrzymał kierującego pojazdem marki Mazda 6. Jak się okazało 20-letni Cezary D., mieszkaniec pow. Mławskiego, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Młody kierowca stracił prawo jazdy.

W sobotę, o godz. 12:00, na ul. Żwirki w Mławie patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Radosław W. lat 32, mieszkaniec Mławy, miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Mężczyzna już wcześniej miał zatrzymywane prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Podczas weekendu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, doszło jedynie do 3 kolizji drogowych. Podczas kontroli drogowych policjanci zwracali także szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych.

Na terenie pow. mławskiego mandat opłacisz kartą

Od połowy stycznia, na terenie pow. mławskiego mandat karny można opłacić kartą. Mławscy policjanci dysponują 4 terminalami płatniczymi. Terminale wykorzystywane są głównie przez policjantów wydziału ruchu drogowego.

Terminale umożliwiają płacenie kartą za popełnione wykroczenie, bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Nową formę płatności reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.

Nowy sposób opłacenia mandatu jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej.

W ciągu minionego weekendu, na terenie pow. mławskiego 12 kierowców, ukaranych mandatami skorzystało z tej nowej formy płatności. Najczęściej dotyczyło to kar o niższej wysokości. Zapłacenie grzywny na miejscu kontroli, za pomocą terminala płatniczego, pozwala na natychmiastowe zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o  opłacenia mandatu.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy