Mławianin Maciej Kacprzak zdobył I NAGRODĘ w kategorii muzyki kameralnej podczas XXIV Mławskiego Festiwalu Akordeonowego „Od solisty do orkiestry”, który odbył się w dniach 1-3 lutego 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Mławie.

Aktualnie Maciej jest studentem ostatniego roku na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ukończył mławską szkołę w klasie akordeonu mgr Dariusza Dzięgielewskiego. Na konkursie wystąpił wspólnie z wiolonczelistą Karolem Sokołowskim. W ich wykonaniu jurorzy usłyszeli m.in. kompozycje Kazimierza Wiłkomirskiego, Mikołaja Majkusiaka oraz Arvo Parta.  Artyści planują w kwietniu 2018 r. wystąpić na najbardziej prestiżowym konkursie akordeonowym w niemieckiej miejscowości Klingenthal. 

Kacprzak

Źródło:Paweł Zagańczyk

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy