Mławscy policjanci podsumowali kolejny weekend ferii na drogach powiatu mławskiego. Tym razem, podczas kontroli drogowych nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierowcy. Nie zabrakło natomiast nieostrożnych kierujących i piratów drogowych.

Policjanci ukarali w sumie 90 uczestników ruchu drogowego, najczęstsze przewinienia to jak zwykle nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym oraz nie używanie pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli policjanci zwracali także szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, zatrzymano w sumie 4 dowody rejestracyjne. Patrole przeprowadziły ponad 140 kontroli trzeźwości – tym razem wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.

W sobotę i niedzielę, na drogach powiatu mławskiego o doszło kilku kolizji drogowych. 20 stycznia 2018 r. w miejscowości Prusocin, w samo południe, na oblodzonej jezdni, podczas opadów śniegu z deszczem, doszło do zderzenia dwóch aut osobowych podczas wykonywania manewru wymijania. Kierowcom nic się nie stało. 
W niedzielę, w miejscowości Unierzyż, na drodze krajowej nr 7 doszło do potrącenia  dzika. Zwierzę wybiegło z lasu wprost pod koła dwóch pojazdów ciężarowych marki Daf i Mercedes. Zwierzę padło na drodze, kierowcom nic się nie stało. 
Tego samego dnia, o godz. 13:30 w Turzy Małej doszło do zderzenia bocznego samochodu osobowego z ciężarowym. Kierujący osobowym mercedesem 70-letni mężczyzn, podczas nieprawidłowej zmiany pasa ruchu, uderzył w bok ciężarowego mercedesa. Całe zdarzenie zakończyło się mandatem dla kierowcy samochodu osobowego.

Działania prewencyjno-kontrolne policji na drogach całego powiatu mławskiego potrwają do 28 stycznia.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy