Zima daje się we znaki – intensywne opady śniegu i miejscowe oblodzenia utrudniają życie kierowcom na drogach pow. mławskiego. 18 stycznia 2018 r., wieczorem na drogach powiatu mławskiego doszło do 7 kolizji drogowych, na szczęście zakończyło się jedynie na rozbitych autach, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wieczorem, podczas opadów śniegu, na odcinku krajowej siódemki, na terenie gm. Wieczfnia Kościelna, doszło do 3 kolizji.  Tuż po 19:00, w Uniszkach Cegielni kierujący samochodem ciężarowym marki Daf nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierkę ochronną. 30-letniemu kierowcy nic się nie stało. Chwilę później, na krajowej siódemce w Uniszkach Zawadzkich kolejny kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. 29-letni kierowca nie odniósł obrażeń. W tym samym czasie, w Uniszkach Cegielni doszło do zderzenia aut osobowych. Podczas manewru wyprzedzania kierujący oplem astrą 34-letni mężczyzna uderzył w vw golfa. Golfem kierowała 22-letnia kobieta. Zdarzenie zakończyło się mandatem dla kierowcy opla.

Tego samego wieczoru, podczas opadów śniegu, doszło do 2 zdarzeń na terenie Konopek. Kierujący hondą 62-letni mężczyzna nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i na drodze W- 615 zjechał do rowu.  Na łuku tej samej drogi doszło także do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący fiatem ducato, 41- letni mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w samochód marki BMW, którym kierował 58-letni mężczyzna. Sytuacja zakończyła się na szczęście  jedynie na rozbitych autach i mandacie dla kierowcy fiata.

Do dwóch kolizji drogowych doszło także na terenie miasta. O godz. 20:35 na skrzyżowaniu ulic Lelewela, Al. Piłsudskiego i Kopernika doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Jak wynika z ustaleń, kierujący oplem 42-letni mężczyzna, skręcając z Lelewela w Al. Piłsudskiego uderzył w jadącą na wprost  mazdę. Mazdą kierował 56-letni mężczyzna. Nikomu nic się nie stało. Kierowca opla został ukarany mandatem. Tuż przed 20:00 do stłuczki doszło także na ul. Warszawskiej. Kierujący autem nieznany sprawca, nie dostosował prędkości i  uderzył w pojazd marki volkswagen, trwają ustalenia w tej sprawie.

Pamiętajmy, że przy tak trudnych warunkach wystarczy chwila nieuwagi – dlatego warto zachować szczególną ostrożność. Dla niedoświadczonych kierowców , rozpoczynających swój staż za kierownicą, takie dni to prawdziwy sprawdzian – dlatego czasem lepiej zostawić samochód na parkingu i przejść się pieszo.

By móc bezpieczniej poruszać się w tym trudnym dla uczestników ruchu drogowego okresie, konieczne jest właściwe przygotowanie samochodu. Przed rozpoczęciem jazdy koniecznie należy usunąć śnieg z samochodu i oczyścić szyby oraz światła pojazdu. Jeżeli kierowca będzie poruszał się pojazdem który nie będzie odśnieżony, popełnia wykroczenie drogowe – art. 66 Prawa o Ruchu drogowym, za które grozi mandat karny do 500 zł.
 Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy