Mławscy policjanci podsumowali prowadzone od piątku, wzmożone działania kontrolne pn. „Trzech Króli”. Policyjne patrole zwracały szczególną uwagę na wykroczenia, będące głównymi przyczynami wypadków. Na drogach powiatu nie doszło do żadnego groźnego zdarzenia drogowego.

Policjanci kontrolowali m.in. prędkość jazdy, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych. Policjanci zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych pojazdów. W piątek 05.01.2018 r., podczas akcji „Prędkość” ujawnili także 35 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości.  

Podczas działań policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Kierujący vw passatem, 40-letni Paweł Sz., mieszkaniec pow. mławskiego, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed patrolem zjechał z drogi do lasu i porzucił samochód. Został zatrzymany i osadzony w areszcie.    Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 11:00  w miejscowości Dobra Wola, gm. Lipowiec Kościelny. Nietrzeźwy kierujący miał w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z Kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł. 
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem grozi natomiast kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

Kodeks karny art. 178b. Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy