Mławscy policjanci podsumowali świąteczny długi weekend. Na drogach powiatu mławskiego nie doszło do żadnego wypadku, nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierujących. Policyjne patrole zatrzymały także pirata drogowego, który na widok policji próbował uciec – jak się okazało, kierował autem wbrew zakazowi sądowemu.

Do zdarzenia doszło w piątek 29.12.2017 r., tuż przed godz. 21:00. Interweniujący patrol ruchu drogowego w miejscowości Uniszki Zawadzkie próbował zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Vectra. Kierowca opla zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę. W pościg za kierowcą ruszyły trzy patrole. Podczas próby ucieczki, kierowca stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu w miejscowości Napierki. Jak się okazało, oplem vectrą kierował  35- letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy, ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ucieczka przed patrolem ruchu drogowego zakończyła się dla niego osadzeniem w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym za przestępstwo niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej i ucieczki grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

pościg-2

Tego samego dnia, o godz. 7:55 na ul. Granicznej w Mławie, patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Mini Cooper. 41-letnia Anna N., mieszkanka Mławy miała w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Kobieta straciła prawa jazdy. Trwają czynności policji.

31 grudnia, o godz. 3:10 w Windykach, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Ford Mondeo. 29-letni Marek K., mieszkaniec pow. działdowskiego, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W sylwestrową noc, o godz. 4:00, patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Renaul Laguna, który najechał na pieszego. Do zdarzenia doszło na stacji paliw w Strzegowie. Policję powiadomili świadkowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 44-letni Edward K., mieszkaniec pow. mławskiego, kierując renault, podczas manewru cofania, najechał na 21- letniego pieszego. Młody mężczyzna doznał urazu stopy, pomocy udzieliła mu załoga karetki pogotowia. Nietrzeźwy kierujący miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, nie posiadał prawa jazdy. Trwają czynności policji.    

Podczas długiego, świątecznego weekendu, na drogach powiatu mławskiego nie doszło do żadnego niebezpiecznego wypadku. Policjanci ukarali mandatami ponad 70 osób,  w tym także 6 pieszych. Podczas wzmożonych działań prewencyjno – kontrolnych sprawdzono stan trzeźwości ponad 490 kierujących.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy