Szanowni Państwow związku z powracającym jak „bumerang” tematem dotyczącym sztucznego lodowiska, wnioskujemy o: zabezpieczenie środków finansowych w budżecie miasta Mława na 2018 rok, w celu budowy sztucznego i innowacyjnego, a zarazem praktycznego, w 90 procentach bezobsługowego lodowiska (całorocznego).

Uzasadnienie:

Od kilku dobrych lat, na sesjach Rady Miasta Mława, i nie tylko, poruszany jest temat budowy sztucznego lodowiska. Dyskusja na ten temat kończy się w momencie, kiedy Burmistrz dociera do punktu: koszty budowy i utrzymania lodowiska. Roztaczana jest w tym momencie straszna wizja, wysokiego kosztu takiej inwestycji. Horrendalne ceny, skutecznie odstraszają Radnych do zagłębienia się w tą kwestię i szukania alternatywnych rozwiązań. Budowa, utrzymanie i naprawa lodowiska to niemały koszt dla budżetu miasta.

Urządzenia takie jak wężownice, rolba, rurociągi, agregaty chłodnicze, nie należą do najtańszych. Koszty piachu, energii elektrycznej, styropianu, i specjalistycznych środków chłodniczych-z tego powstaje astronomiczna kwota. Pielęgnacja tafli-czynność generująca stratę czasu i wykorzystania w pełni możliwości lodowiska. Zatem temat lodowiska sztucznego (starej technologii), krótko mówiąc: Odpada!

Wobec takiego stwierdzenia, postanowiliśmy wyjść naprzeciw problemowi budowy wspomnianego lodowiska. Po wielu dyskusjach, analizach, wspólnie doszliśmy do wniosku, że miasto Mława, stać jest na budowę i funkcjonowanie sztucznego lodowiska. Stare konstrukcje, nieświeże pomysły i dramatyczne wizje,  odeślijcie do lamusa.

Dziś technika poszła do przodu!

Dzięki pracom wielu naukowców, konstruktorów, badaczy, chemików, możliwe jest wybudowanie sztucznego lodowiska z modyfikowanych tworzyw z grupy poliolefin.

Ta nowatorska formuła likwiduje problemy, które występowały przy tradycyjnych sztucznych lodowiskach. Czas budowy nowoczesnego lodowiska, z płyt z tworzywa, jest rekordowo krótki.

Koszt budowy do 3 razy niższy w porównaniu do przestarzałych technologii.

Konserwacja powierzchni lodowiska ogranicza się jedynie do zakupu odkurzacza przemysłowego do usuwania zanieczyszczeń pochodzących spoza lodowiska oraz zakupu spryskiwacza, a także wodnego roztworu z dodatkiem glikolu, zwiększającym poślizg łyżwiarzy.

Cena sztucznego lodowiska o powierzchni 400 metrów kwadratowych, wraz z bandami i szorowarką oraz  montażem  wynosi: 600 tysięcy złotych.

Żywotność lodowiska: 20 lat!

Same zalety:

zero odpadów,

zero emisji CO2,

materiały przyjazne dla warstwy ozonowej ziemi.

I co najważniejsze:

-całoroczna zabawa

frajda 

-spotkania w rodzinnym gronie 

nowa forma sportu,

Oto przyszłość sztucznego lodowiska w Mławie.

Prosimy Szanownych Radnych o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Zaznaczamy jednak, że w przypadku odmownej odpowiedzi, posiadamy napisany gotowy wniosek do IV edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego!

Z wyrazami szacunku

Wnioskodawcy: Pomysłodawcy budowy tężni solankowych – Kamil Przybyszewski i Wiesław Moszczyński. Pomysł wspiera redakcja portalu MlawaInfo.pl

DSC_0011Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy