20.11.2017 roku o godzinie 06.38 w miejscowości Kuklin gmina Wieczfnia Kościelna doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Passat, który uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które w chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej znajdowały się poza pojazdem.

Jedną osobą poszkodowaną znalazła się pod opieką zespołu pogotowia ratunkowego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowo – śledczych usunięto pozostałości powypadkowe. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego oraz ogrodzenie posesji. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 37 minut.

20.11.2017 roku o godzinie 06.40 w miejscowości Wiśniewko gmina Wiśniewo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego marki Mercedes (cysterna przewożąca mleko) i dwóch samochodów osobowych (marki Opel Vectra i Ford Kuga). Osób poszkodowanych nie było. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej samochody osobowe znajdowały się na jezdni natomiast samochód ciężarowy przednimi kołami znajdował się w rowie i blokował jezdnię. Ruch w obydwu kierunkach był zablokowany. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Wyszyny Kościelne i Kowalewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejsce przybyła pusta cysterna, do której zostało przepompowane mleko (ok 18 tys. litrów). Po wypompowaniu mleka samochód ciężarowy został wyciągnięty przy pomocy ciągnika rolniczego  z rowu i zjechał samodzielnie  na pobliski parking. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu Opel Vectra, tył samochodu Ford Kuga oraz przód samochodu ciężarowego Mercedes. Straty oszacowano na 28 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 3 godziny 50 minut.

20.11.2017 roku o godzinie 09.00 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Łomia gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 32 minuty.

20.11.2017 roku o godzinie 18.30 przy ul. Mostowskiej w Szreńsku zastęp OSP Szreńsk pomagał Policji w otwarciu drzwi w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Po otwarciu drzwi stwierdzono, że wewnątrz znajduje się właścicielka budynku, u której obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 48 minut.

20.11.2017 roku o godzinie 19.11 przy ul. Kredytowej w miejscowości Konopki gmina Stupsk zastęp z OSP Stupsk wydobywał psa, który wpadł do przydomowego szamba. Działania zastępu polegały na wydobyciu psa z szamba. Zwierzęcia nie udało się uratować. Akcja trwała 1 godzinę 13 minut.

20.11.2017 roku o godzinie 20.50 doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Ostrów gmina Szreńsk. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej mieszkańcy budynku stłumili pożar przy pomocy gaśnic proszkowych. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Szreńsk polegały na dostaniu się poprzez wyłaz na dach budynku, a następnie dogaszeniu pożaru przy pomocy zmieszanego piasku z proszkiem gaśniczym podawanego do wnętrza komina. Jednocześnie przeczyszczono komin przy pomocy szczotki kominowej. Pomieszczenia na drugiej i trzeciej kondygnacji oddymiano grawitacyjnie. Po zakończonych działaniach sprawdzono przewód kominowy i stwierdzono rysy i drobne pęknięcia na pierwszym piętrze. Pomieszczenia sprawdzono miernikiem wielogazowym pod kątem emisji tlenku węgla. Nie stwierdzono jego obecności. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ przewód kominowy na pierwszym piętrze budynku. Straty oszacowano na 1 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 60 tys zł. Akcja trwała 1 godzinę 47 minut.

22.11.2017 roku w miejscowości Piegłowo-Wieś gmina Szydłowo prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych doszło do zalania piwnic w dwóch budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Działania zastępu z OSP Piegłowo polegały na wypompowaniu wody z obiektów przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 31 minut.

23.11.2017 roku o godzinie 08.50 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Mławie przy ul.  Aleja Józefa Piłsudskiego. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na wypompowaniu wody z obiektów przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę 2 minuty.

23.11.2017 roku o godzinie 10.00 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych doszło do zalania piwnicy w budynku handlowo – usługowym w Mławie przy ul.  Henryka Sienkiewicza. Działania zastępu  z JRG PSP Mława polegały na wypompowaniu wody z obiektów przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę 29 minut.

24.11.2017 roku o godzinie 08.57 w miejscowości Krzywki-Piaski gmina Szreńsk zastęp z JRG PSP Mława usuwał drzewo, które prawdopodobnie w wyniku silnych porywów wiatru pochyliło się na budynek mieszkalny. Nadłamane konary drzewa zwisały nad wejściem do budynku zagrażając jego mieszkańcom. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na usunięciu zagrożenia przy użyciu podnośnika hydraulicznego i piły spalinowej do drewna. Akcja trwała 5 godzin 22 minuty.

24.11.2017 roku o godzinie 14.00 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Łomia gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 31 minut.

24.11.2017 roku o godzinie 18.39 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru  śmietnika kontenerowego na cmentarzu w miejscowości Radzanów. Działania zastępu z OSP Radzanów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się śmieci aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 54 minuty.

24.11.2017 roku o godzinie 19.30 prawdopodobnie w wyniku uszkodzenia zaworu doszło do zalania posesji przy ul. Żabieniec w Mławie. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zakręceniu uszkodzonego zaworu przy pomocy klucza hydraulicznego. Akcja trwała 34 minuty.

25.11.2017 roku o godzinie 11.51 doszło do zadymienie pomieszczeń w budynku mieszkalnym typu bliźniak w miejscowości Nowa Otocznia gmina Wiśniewo. Po dojechaniu na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że dym do mieszkania przedostaje się przez kratki wentylacyjne. Powodem zadymienia pomieszczeń było jednoczesne prowadzenie prac remontowych przewodu kominowego oraz użytkowanie pieca centralnego ogrzewania przez drugą rodzinę, mieszkającą w drugiej części budynku. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na pomiarze stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach przy użyciu miernika, który wykazał jego zawartość na poziomie 20ppm. Następnie przewietrzono pomieszczenia oraz wygaszono piec. Akcja trwała 1 godzinę 26 minut.

26.11.2017 roku 08.07 w miejscowości Lewiczyn gmina Lipowiec Kościelny doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Ford Focus, który wypadł z drogi. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd znajdował się poza jezdnią na prawym boku. Pojazdem podróżowały dwie osoby, jedna z nich znajdowała się w radiowozie natomiast druga zbiegła. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i usunięciu pozostałości pokolizyjnych. Osoba, która pozostała na miejscu zdarzenia została przebadana przez zespół pogotowia ratunkowego lecz nie został zabrany do szpitala. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ prawy bok, dach i przód pojazdu. Straty oszacowano na 6 tys. zł.  Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 31 minut.

26.11.2017 roku o godzinie 20.56 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ul. Padlewskiego w Mławie doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych (marki Mercedes i Audi A8). Pojazdami podróżowali sami kierowcy, którzy w chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej znajdowali się poza pojazdami. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na usunięciu pozostałości po kolizyjnych(oleje i płyny) z jezdni przy pomocy sorbentu. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu Audi A8 i prawy przód samochodu Mercedes. Straty oszacowano na 30 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 44 minuty.

Sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy