28 listopada 2017 r. zapraszamy mieszkańców Mławy na wystawę fotografii Katarzyny Grzywińskiej, Tomasza Rogodzińskiego i Cezarego Lewandowskiego – członków Koła Fotograficznego Miejskiego Domu Kultury. Prezentowane zdjęcia z pewnością zainteresują nie tylko pasjonatów tego rodzaju sztuki i urządzeń optoelektronicznych, ale również podróżników. 

Fotografie stanowią ikonograficzny zapis z wyprawy do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którą autorzy odbyli we wrześniu 2017 roku. Na prezentowanych zdjęciach będzie można dostrzec nie tylko najwspanialsze cuda natury, ale również architekturę południowej Polski. Wernisaż poplenerowej wystawy pt. „Szlakiem Orlich Gniazd” odbędzie się we wtorek 28 listopada o godz. 17.30 w MDK. Zapraszamy. 

Jura Krakowsko-Częstochowska – makroregion geograficzny położony w południowej Polsce. Stanowi wschodnią część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Tworzy pas długości ok. 80 km, pomiędzy Krakowem a  Częstochową. W pasie tym wzgórza wznoszą się na wysokość 400–515 m n.p.m.
Szlak Orlich Gniazd
 – szlak turystyczny w Polsce, przebiegający przez województwa małopolskie i śląskie. Szlak łączy Kraków z Częstochową poprzez większość Orlich Gniazd, jurajskich zamków i warowni wybudowanych na skałach dochodzących do 30 metrów. Ma długość 163,9 km. Przemierzając czerwony jurajski szlak poznasz większość jurajskich warowni i strażnic, m.in: zamek w Olsztynie, zamek w Mirowie, pięknie odrestaurowany zamek Bobolice, słynny zamek w Ogrodzieńcu, częściowo zrekonstruowane zamek w Rabsztynie i zamek w Smoleniu, rekonstruowany nadal Zamek Tenczyn, renesansową perełkę – zamek w Pieskowej Skale czy ruiny zamku w Ojcowie.

6 grudnia 2017
Mikołajki Miejskie. W programie: zapalenie lampek na świątecznej choince przed ratuszem, wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Świąteczna Kartka od Burmistrza”, przedstawienie teatralne dla dzieci, spotkanie z Mikołajem. Rozpoczęcie o godz. 17.00 przed Urzędem Miasta, wstęp wolny

10 grudnia 2017
Warsztaty taneczne – prowadzenie Żora Korolyov. Tematyka zajęć hip-hop, godz. 16.00, sala na piętrze MDK, cena 50 zł. Zapraszamy dzieci w wieku 12+, młodzież oraz osoby dorosłe

13 grudnia 2017
Koncert Filharmonii Narodowej „Ludwig van Beethoven – portret kompozytora”, godz. 18.00, sala kina KOSMOS, wstęp 3 zł

16 i 17 grudnia 2017 
Jarmark Bożonarodzeniowy, ul. Stary Rynek, wstęp wolny. 16 grudnia, godz. 16.00 – życzenia od burmistrza i poczęstunek przygotowany przez mławskich restauratorów. Zgłoszenia od wystawców przyjmowane są w Miejskim Domu Kultury lub telefonicznie 23 654 35 85 do 10 grudnia. 

Źródło:MDK

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy