Kamery monitoringu nie tylko wpływają na wzrost bezpieczeństwa, są także istotnym źródłem dowodowym – i to zarówno w przypadku kamer miejskich jak i tych instalowanych w sklepach czy terenach wspólnot mieszkaniowych. Tym razem kamery w sklepie zarejestrowały złodziei portfela.

W poniedziałek, policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców pow. mławskiego, którzy wieczorem, poprzedniego dnia okradli mieszkańca Warszawy w jednym z mławskich marketów.  Mężczyzna stracił portfel  zawartością dowodu osobistego, pieniędzy i karty bankomatowej. Zapis monitoringu pozwolił odtworzyć  zdarzenie. Policjanci ustalili tożsamość sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy pow. mławskiego w wieku 23 i 38 lat. Obaj trafili do mławskiego aresztu.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy