07.11.2017 roku o godzinie 04.19 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Kuklin gmina Wieczfnia Kościelna doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów ciężarowych (obydwa marki Scania). Jeden z pojazdów cysterna przewoził asfalt, drugi gry planszowe.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej jeden z pojazdów znajdował się na poboczu, drugi blokował jeden pas ruchu. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem. Po uprzątnięciu wraku blokującego jezdnie przy pomocy sorbentu usunięto płyny eksploatacyjne z drogi. Zniszczeniu uległ ciągnik siodłowy Scania oraz bok cysterny. Straty oszacowano na 80 tys. zł. Przyczyny  i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny.

07.11.2017 roku o godzinie 05.31 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego marki Scania i skutera w miejscowości Wiśniewko gmina Wiśniewo. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzona, że w zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba (kierowca skutera), który znajdował się na jezdni w pozycji leżącej (na boku).  Osoba poszkodowana miała uszkodzone kończyny dolne. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy zespołowi pogotowia w opatrzeniu poszkodowanego i przemieszczeniu go do karetki. Następnie uprzątnięto pozostałości z jezdni W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ częściowo skuter oraz lampa i zderzak ciągnika siodłowego. Straty oszacowano na 5 tys. zł. Przyczyny  i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 43 minuty.

07.11.2017 roku o godzinie 08.53 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Łomia gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy pływającej. Akcja trwała 40 minut.

07.11.2017 roku o godzinie 11.29 zastęp z JRG PSP Mława usuwał konar drzewa, który zwisał nad jezdnią i chodnikiem powodując zagrożenie dla przechodniów i pojazdów poruszających się ul. Długa w Mławie. Działania zastępu polegały na usunięciu zagrożenia przy pomocy piły spalinowej do drewna i drabiny przenośnej. Akcja trwała 13 minut.  

07.11.2017 roku o godzinie 12.41 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu oraz nagromadzenia się wody w przydrożnym rowie doszło do zalania piwnicy w budynku gospodarczym w miejscowości Szumsk gmina Dzierzgowo. Działania zastępu z OSP Rzęgnowo polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy pływającej oraz na częściowym udrożnieniu rowu  w celu odprowadzenia wody. Akcja trwała 2 godziny 23 minuty. 

07.11.2017 roku o godzinie 15.10 doszło do pożaru w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Mławie przy ul. Rynkowej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że z okna na pierwszym piętrze budynku wydobywa się dym. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku celem zlokalizowania źródła pożaru. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że przyczyną pożaru były niedomknięte drzwiczki pieca kaflowego przez które ogień wydostał się na zewnątrz na zgromadzone wokół pieca materiały. Dalsze działania zastępów polegały na przewietrzaniu pomieszczeń oraz dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia. Palące się materiały wyniesiono na zewnątrz gdzie zostały dogaszone. W wyniku pożaru nadpaleniu uległa podłoga przy piecu kaflowym na powierzchni około 1m2. Straty oszacowano na 1 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku wraz wyposażeniem. Wartość uratowanego mienia oszacowano  na 500 tys. zł. Akcja trwała 35 minut.

07.11.2017 roku o godzinie 18.40 zastęp z OSP Szydłowo usuwał pozostałości po wcześniejszej kolizji (elementy karoserii samochodów) z jezdni w miejscowości Nosarzewo Borowe gmina Szydłowo. Pozostałości powodowały zagrożenie dla użytkowników drogi. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na usunięciu zagrożenia przy pomocy podręcznego sprzętu. Akcja trwała 33 minuty.

08.11.2017 roku o godzinie 09.01 zastępy z JRG PSP Mława usuwały dwa drzewa w Mławie przy ul. 18 Stycznia. Jedno z drzew złamało się i przewróciło się na ogrodzenie posesji, drugie pochyliło się w kierunku ogrodzenia i posesji sąsiedniej. Drzewa stanowiły zagrożenie dla mieszkańców obydwu posesji.  Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zagrożenie przy pomocy pilarki do drewna. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległo przęsło ogrodzenia. Straty oszacowano na 0,2 tys. zł.  Akcja trwała 1 godzinę 17 minut.

08.11.2017 roku o godzinie 09.14 zastępy z JRG PSP Mława pomagały w dostaniu się do mieszkania na 4 piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Osiedle Młodych w Mławie, w którym mogła znajdować się osoba potrzebująca pomocy medycznej. W asyście Policji otwarto drzwi wejściowe do mieszkania przy pomocy sprzętu burzącego. Po ich otwarciu okazało się, że w mieszkaniu nikogo nie było. Akcja trwała 27 minut.

08.11.2017 roku o godzinie 10.33 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika kontenerowego w Mławie przy ul. Stary Rynek. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na usunięciu kłódek zabezpieczających klapy śmietnika, następnie podaniu wody na palące się śmieci aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwał 18 minut.  

08.11.2017 roku o godzinie 16.35 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Turza Wielka gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 50 minut.

08.11.2017 roku o godzinie 17.25 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Turza Wielka gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 25 minut.

09.11.2017 roku o godzinie 12.18 zastęp z JRG PSP Mława usuwał konar drzewa, który zwisał nad chodnikiem powodując zagrożenie dla przechodniów przy ul. Anny Jagiellonki w Mławie. Działania zastępu polegały na usunięciu zagrożenia przy pomocy piły spalinowej do drewna i drabiny przenośnej. Akcja trwała 13 minut.  

09.11.2017 roku o godzinie 12.28 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki BMW, który z nieznanych przyczyn dachował i znalazł się poza pasem jezdni w miejscowości Nowe Łączyno gmina Dzierzgowo. Samochodem podróżowała jedna osoba. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej osoba ta znajdowała się poza pojazdem. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Rzęgnowo polegały na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej polegającej na: usztywnieniu kręgosłupa szyjnego, zabezpieczeniu termicznym na noszach i wsparciu psychicznym. Po przybyciu Pogotowia Ratunkowego osoba poszkodowana została przekazana zespołowi pogotowia. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Przyczyny  i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 43 minuty.

09.11.2017 roku o godzinie 15.29 zastępy z JRG PSP Mława uwalniały dwoje dzieci (6 miesięcy i 3 lata) z zatrzaśniętego pojazdu przy ul. Reymonta  w Mławie. Przyczyną zdarzenia było zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz pojazdu. Działania zastępów polegały na zbiciu szyby od strony kierowcy i otwarciu drzwi od wewnątrz. Akcja trwała 32 minuty.

10.11.2017 roku o godzinie 11.28 doszło do pożaru budynku drewutni w Mławie przy ul. Adama Mickiewicza. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdował się murowany garaż. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pali się drewno zgromadzone w budynku drewutni. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się drewno. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do dokładnego  przelewania wodą oraz przerzucania palącego się drewna. Spaleniu uległa całkowicie drewutnia oraz około 2m3 drewna opałowego (sosna). Straty oszacowano na 5 tys. zł., w tym budynki 4,5 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było wysypanie gorącego popiołu w bezpośrednim sąsiedztwo materiału palnego. Akcja trwała 1 godzinę 18 minut.

10.11.2017 roku o godzinie 14:59 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Łomia gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy pływającej. Akcja trwała 43 minuty.

10.11.2017 roku o godzinie 19.40 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru na terenie złomowiska w miejscowości Kuklin gmina Wieczfnia Kościelna. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na podaniu prądu wody w natarciu aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 45 minut.

11.11.2017 roku o godzinie 12.27 doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Sułkowo Polne gmina Strzegowo. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Niedzbórz polegały na podaniu proszku i piasku do przewodu kominowego, wygaszeniu pieca oraz wybraniu sadzy z przewodu kominowego. Akcja trwała 1 godzinę 5 minut. 

12.11.2017 roku o godzinie 13.30 w miejscowości Piegłowo-Wieś gmina Szydłowo prawdopodobnie w wyniku pęknięcia rury doprowadzającej wodę do budynku stodoły doszło do zalania piwnicy tego budynku. Działania zastępu z OSP Piegłowo polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy szlamowej i pływającej. Akcja trwała 32 minuty.

12.11.2017 roku o godzinie 14.05 prawdopodobnie w wyniku przyboru wód gruntowych doszło do zalania piwnicy budynku mieszkalnego jednorodzinnego  w miejscowości Piegłowo-Wieś gmina Szydłowo. Działania zastępu z OSP Piegłowo polegały na wypompowaniu wody z obiektu przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 57 minut.

Sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy