Mławscy policjanci podsumowali wczorajsze działania, prowadzone w ramach akcji „Znicz 2017”. W dniu Wszystkich Świętych, na drogach pow. mławskiego, nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano jedynie 5 niegroźnych kolizji.

Policjanci, przez ponad 8 godzin prowadzili ręczną regulację ruchem w okolicach mławskich cmentarzy. Pod szczególnym nadzorem byli także piesi.

Działania „Znicz 2017” na Mazowszu  trwają jeszcze dziś, ale po 1 listopada czas na pierwsze podsumowania. Jak do tej pory, na drogach pow. mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku, doszło jedynie do 5 niegroźnych kolizji. Najczęstsza przyczyną stłuczek było nieprawidłowe wykonywanie manewrów.

Pomimo apeli do kierujących i pieszych o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności, nie zabrakło osób popełniających wykroczenia. Policjanci ukarali w sumie 48 osób, w tym 37 kierowców i 11 pieszych. Ujawnione wykroczenia, popełnione przez kierowców to najczęściej przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Przewinienia pieszych to nieużywanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

Podczas działań policjanci  zatrzymali pirata drogowego, który w kilka minut zebrał 25 punktów karnych. Został zatrzymany na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie o godz. 17:20. Kierujący samochodem marki Peugeot 206, 19-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, popełnił też inne wykroczenia, m.in.: wyprzedzanie na przejściu  dla pieszych, wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Młody kierowca stracił prawo jazdy.  

Policyjne działania „Znicz 2017” potrwają do końca dnia. Policyjne patrole czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących oraz w okolicach cmentarzy. Sprawdzają przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów a także stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Źródło:KPP 

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy