W związku ze zbliżającą się zimą Grupa Zalewski Patrol kolejny raz rozpoczyna akcję „Koczuję – Nie pytaj! Pomóż mi przetrwać zimę”, która trwa od 1 listopada do 1 marca 2018 roku. W czasie akcji będą organizowane zbiórki ciepłej odzieży w postaci czapek zimowych, szalików, rękawiczek i skarpet oraz lekarstwa głównie na przeziębienie dla osób bezdomnych.
Akcja jest skierowana szczególnie dla osób bezdomnych, które nadchodzącą zimę postanowią spędzić na ulicy tj. w pustostanach i innych opuszczonych prowizorycznych schronieniach.
Pomoc trafi do ludzi potrzebujących nie tylko z terenu Mławy, gdyż Grupa Zalewski obejmuje swoim działaniem tereny woj.mazowieckiego, ale i warmińsko-mazurskiego, a celem akcji jest przede wszystkim pomoc ludziom bezdomnym w przetrwaniu tych najtrudniejszych miesięcy jakie wkrótce nadejdą.
Odzież lub leki można przekazać poprzez kontakt tel. 666 590 418 lub na adres poczty e-mail: patrolszuka@wp.pl

Od 1 listopada Grupa Zalewski częściej patroluje okolice, aby zlokalizować miejsca „koczowania” osób bezdomnych. Jest to bardzo ważne z uwagi na szybkie dotarcie z pomocą w czasie pierwszych ataków zimy, która często decyduje o życiu i zdrowiu tych ludzi. Cały czas Grupa Zalewski zwraca się z apelem do mieszkańców Mławy i powiatu mławskiego, Działdowa i ościennych powiatów o zgłaszanie informacji o osobach bezdomnych lub osobach samotnych, którzy często borykają się z problemem ogrzewania swoich mieszkań. Informacje można przekazać Grupie Zalewski wysyłając sms na numer tel. 666 590 418 lub na adres: patrolszuka@wp.pl 
Grupa Zalewski Patrol zapewnia dyskrecję i anonimowość swoim informatorom.

W czasie zimy będą organizowane wspólne patrole Grupy Zalewski i policji oraz przekazywanie ciepłych posiłków osobom bezdomnym.

Ponawiany jest także apel do właścicieli opuszczonych budynków o zabezpieczanie swoich własności – budynków lub kontrolowanie tych miejsc i branie odpowiedzialności za ludzi bezdomnych,którzy tam przebywają za zgodą właścicieli. Opuszczone budynki bez kontroli osób z zewnątrz nie zapewniają żadnego schronienia osobom bezdomnym,a często stają się dla nich śmiertelną pułapką.

Źródło: GZP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy