Trwają czynności mławskiej policji oraz prokuratury w sprawie nagłej śmierci 22-letniego mieszkańca Mławy. Do tragedii doszło 30 października 2017 r. wieczorem, w mieszkaniu przy ul. Stary Rynek w Mławie.

Policję powiadomił dyżurny straży pożarnej w Mławie o godz. 20:40. Młodego mężczyznę odnaleziono w łazience. Policja i prokuratura ustalają przyczyny tej nagłej śmierci –  jak wskazuje straż pożarna prawdopodobnie mogło być  to zaczadzenie.

Policja apeluje o ostrożność – sezon grzewczy w pełni, a co za tym idzie, wzrasta niebezpieczeństwo zatruć czadem – czyli bezwonnym tlenkiem węgla. Aby uniknąć tego śmiertelnego zagrożenia wystarczy zamontować czujnik czadu, który głośnym dźwiękiem alarmuje o tym, że przekroczony został dopuszczalny poziom stężenia tlenku węgla. W warunkach domowych nie da się wykryć tego trującego gazu w inny sposób. Czujnik taki powinno się umieścić w miejscu potencjalnego zagrożenia, czyli np. przy piecyku w łazience. Na rynku dostępnych jest wiele  rodzajów czujników, zróżnicowanych pod względem użytej technologii i ceny. Najprostsze wersje kosztują ok. 40 złotych.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy