Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży w dwóch mieszkaniach na terenie Mławy. Podejrzaną jest 33-letnia mieszkanka Mławy. Kobieta wyniosła z mieszkań przedmioty o łączne wartości kilku tysięcy złotych. Trafiła do mławskiego aresztu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mławianka zajmowała się sprzątaniem mieszkań. Pod nieobecność właścicieli ukradła m.in. telefony komórkowe, pieniądze i biżuterię. Powiadomiona o kradzieżach policja, zatrzymała 33-latkę. W jej mieszkaniu kryminalni odnaleźli cześć skradzionych przedmiotów. Podejrzana  została zatrzymana i osadzona w mławskim areszcie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega –  korzystając z usługi sprzątania należy wybierać zaufane firmy, cieszące się dobrą opinią. Powierzanie swojego mieszkania przypadkowym osobom może zakończyć się nieprzyjemną sytuacją taką jak utrata pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów.

Trwają działania „Znicz 2017” – ponad 80 mandatów po weekendzie

Pomimo zapowiadanych, wzmożonych działań kontrolnych, które rozpoczęły się już w piątek przed weekendem, na drogach pow. mławskiego nie zabrakło nieostrożnych kierowców i pieszych. W sumie policjanci ruchu drogowego ukarali ponad 80 osób, w tym 13 pieszych. Sprawdzono także stan trzeźwości 365 kierowców.

Podczas minionego weekendu policjanci nie ujawnili żadnego nietrzeźwego kierowcy, nie zabrakło niestety kierowców przekraczających prędkość i popełniających inne wykroczenia. W sumie policjanci ukarali mandatami 72 kierowców.

Pod szczególnym, policyjnym nadzorem byli także  tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, a zatem piesi i rowerzyści. W trakcie działań policyjne patrole zatrzymały 4 rowerzystów, którzy wybrali się w drogę swoim jednośladem, będąc pod wpływem alkoholu. Zostali ukarani mandatami. Mandaty otrzymało także 13 skontrolowanych pieszych. Powodem ukarania było niestosowanie przez pieszych elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Policyjne działania „Znicz 2017” potrwają do 2 listopada. W tym czasie policyjne patrole sprawdzać będą m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Mławscy policjanci, dzięki współpracy z MOPS w Mławie, podczas kontroli drogowych, rozdawać będą kierowcom ulotki, ostrzegające przed jazdą pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz  przypominające o sankcjach za  wykroczenia drogowe,  w tym przekraczanie dozwolonej prędkości. 

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy