Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego, który wjechał na teren firmy w miejscowości Dunaj i po interwencji ochrony staranował zamkniętą bramę. Podejrzany to 55-letni mieszkaniec pow. mławskiego, został zatrzymany chwilę po zgłoszeniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 23 października 2017 r., o godz. 19:15. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Seat Alhambra wjechał przez otwartą bramę na teren firmy, uszkodził kilka plastikowych pojemników po czym wyjechał, taranując zamkniętą bramę. Policję powiadomił pracownik ochrony. Mężczyznę zatrzymano chwilę po zgłoszeniu, na terenie gm. Stupsk, to 55 – letni  Janusz O., mieszkaniec pow. mławskiego. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu a ponadto sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna został osadzony w mławskim areszcie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z kodeksem karnym art. 178 a § 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (…) albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo,  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.  

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy