Trwają czynności mławskiej policji w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Sprawca wyrzucił pięć szczeniąt w szczelnie zawiązanej reklamówce do kosza na śmieci przy ul. 3–ego Maja w Mławie. Zwierzęta nie przeżyły.

Do zdarzenia doszło 13 października, wieczorem. Szczenięta odnalazła przechodząca tamtędy kobieta i  powiadomiła straż miejską. Szczenięta zostały przewiezione do lecznicy – okazało się, że trzy już nie żyły, dwa pozostałe trzeba było uśpić.  Sprawą zajęła się policja. Po ukazaniu się publikacji w lokalnych mediach i informacji o prowadzonych czynnościach policji, sprawca sam zgłosił się do mławskiej komendy. To 18- letni mieszkaniec Mławy. 23 października 2017 r. usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt oraz świadczenie pieniężne na rzecz schroniska dla zwierząt.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy