09.10.2017 roku o godzinie 17.16 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Mławie przy ul. Olsztyńskiej. Działania zastępu z OSP Mława polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 36 minut.

09.10.2017 roku o godzinie 17.47 w wyniku silnego wiatru konar drzewa spadł na drogę w okolicach miejscowości Prusocin gmina Strzegowo. Konar tarasował obydwa pasy ruchu. Działania zastępu z OSP Strzegowo polegały na usunięciu konara przy pomocy pilarki spalinowej do drewna. Akcja trwała 30 minut.

09.10.2017 roku o godzinie 19.59 na drodze krajowej nr 7 w okolicach  miejscowości Konotopa gmina Strzegowo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Mustang, który uderzył w drzewo. W chwili odjazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej tył pojazdu znajdował się na drzewie poza jezdnią. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Strzegowo polegały na pomocy medycznej osobie poszkodowanej, która była przytomna i znajdowała się w pojeździe na miejscu pasażera (stabilizacja kręgosłupa szyjnego, wsparcie psychiczne). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zespołu karetki pogotowia osobę poszkodowano przetransportowano na noszach do karetki. Osoba ta została zabrana do szpitala. Dalsze działania zastępów polegały na uprzątnięciu pozostałości powypadkowych z jezdni oraz usunięciu drzewa ( brzoza ) przy pomocy piły spalinowej do drewna, które w skutek wypadku uległo uszkodzeniu i groziło przewróceniem. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ tył samochodu. Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 30 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 3 godziny 6 minut.

09.10.2017 roku o godzinie 20.03 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Turza Mała gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę.

10.10.2017 roku o godzinie 09.47 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot 306 w Mławie przy ul. Grzebskiego. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława samochód znajdował się na dachu. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która odmówiła pomocy medycznej. Działania zastępu polegały na usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych i postawieniu pojazdu na koła. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ dach, maska, tylna klapa i szyby. Straty oszacowano na 7 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 19 minut.

10.10.2017 roku o godzinie 14.20 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania pomieszczeń piwnicznych w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Mławie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę 2 minuty.

10.10.2017 roku o godzinie 17.05 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Mławie przy  ul. Olsztyńskiej. Działania zastępu z OSP Mława polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 36 minut.

10.10.2017 roku o godzinie 20.07 prawdopodobnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru samochodu osobowego marki Seat Toledo na parkingu przy  ul. LG Electronics w Mławie. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęty był przedział pasażerski samochodu osobowego. Osób poszkodowanych nie było. Przed przybyciem zastępów straży działania gaśnicze podjął pracownik ochrony jednego z zakładów przy pomocy gaśnicy proszkowej. Działania te okazały się skuteczne i pożar został ugaszony przed dojazdem zastępów z JRG PSP Mława. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ przedział pasażerski samochodu osobowego. Straty oszacowano na 4 tys. zł. Uratowano pozostałą część pojazdu. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 4 tys. zł. Akcja trwała 32 minuty.

11.10.2017 roku o godzinie 09.10 w miejscowości Nowe Garkowo gmina Szreńsk doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Renault Scenic. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd znajdował się  poza jezdnią w rowie. W pojedzie nikogo nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Szreńsk wraz z Policją polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu miejsca wokół uszkodzonego samochodu. Osoba kierująca pojazdem została odnaleziona w odległości ok. 300 m. od samochodu, była przytomna ale uskarżała się na ból głowy. Dalsze działania zastępów polegały na udzieleniu poszkodowanemu pierwszej pomocy, następnie przekazaniu zespołowi pogotowia. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 54 minuty.

11.10.2017 roku o godzinie 13.40 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Strzegowo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot 307, który uderzył w drzewo. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd znajdował się częściowo na jednym pasie jezdni. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką zespołu pogotowia w karetce. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Strzegowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 56 minuty.

12.10.2017 roku o godzinie 07.56 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Łomia gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 37 minut.

12.10.2017 roku o godzinie 09.10 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Mławie przy ul. Olsztyńskiej. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 44 minuty.

12.10.2017 roku o godzinie 11.11 zastęp z OSP Radzanów usuwał kokon szerszeni, które zagnieździły się w przewodzie wentylacyjnym budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Zgliczyn-Glinki gmina Radzanów. Owady stwarzały zagrożenie dla mieszkańców budynku. Działania zastępu polegały na wykonaniu dostępu do gniazda i spryskaniu owadów środkiem owadobójczym. Akcja trwała 1 godzinę 25 minut.

12.10.2017 roku o godzinie 13.44  na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Strzegowo (Huta Emilia) doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Suzuki Grant Vitara i samochodu ciężarowego marki Scania. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej samochód osobowy znajdował się na jezdni a ciężarowy w rowie. Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby,  ciężarowym jedna osoba. Jedna osoba w samochodzie osobowy została zakleszczona, dwie znajdowały się poza pojazdem (jedna pod opieką zespołu pogotowia). Kierowca samochodu ciężarowego nie wymagał opieki medycznej. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Strzegowo i Niedzbórz polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej w samochodzie osobowym przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Po dokonaniu dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe, pomocy medycznej udzielił jej zespół pogotowia ratunkowego. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Droga krajowa była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Dalsze działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód i lewy bok samochodu osobowego oraz prawy przód samochodu ciężarowego. Straty oszacowano na 30 tys. zł.  Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 3 godziny 30 minut.

12.10.2017 roku o godzinie 14.22 prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w lampie oświetleniowej w skutek czego powstało niewielkie zadymienia, które spowodowało załączenie się systemu sygnalizacji pożaru w budynku handlowym przy ul. Żwirki w Mławie. Dziania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Lipowiec Kościelny polegały na dokładnym sprawdzeniu miejsca pożaru. Po przeprowadzonych oględzinach stwierdzono, że pożar zgasł samoczynnie. Akcja trwała 34 minuty.

12.10.2017 roku o godzinie 18.50 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Grzebsk gmina Wieczfnia Kościelna. Działania zastępu z OSP Wieczfnia Kościelna polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę 4 minuty.

12.10.2017 roku o godzinie 19.00 na skutek podniesienia się poziomu wody w stawie wiejskim w miejscowości Wyszyny Kościelne gmina Stupsk doszło do przelania się wody co spowodowało zalanie drogi gminnej. Przyczyną przelewania się wody był niedrożny odpływ regulujący jej poziom. Działania zastępu z OSP Wyszyny Kościelne polegały na częściowym wypompowaniu wody ze stawu oraz na udrożnieniu przepływu. Akcja trwała 1 godzinę 34 minuty.

13.10.2017 roku o godzinie 11.04 w wyniku silnego wiatru konar drzewa spadł na drogę krajową w okolicach miejscowości Strzegowo. Konar tarasował jeden pas ruchu. Działania zastępu z OSP Strzegowo polegały usunięciu zagrożenia przy pomocy piły spalinowej do drewna. Akcja trwała 18 minut.

13.10.2017 roku o godzinie 16.35 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Mławie przy ul. Olsztyńskiej. Działania zastępu z OSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 33 minuty.

13.10.2017 roku o godzinie 22.15 zastęp z JRG PSP Mława prowadził działania mające na celu sprawdzenie  obecności tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych w budynku szkolnym w miejscowości Dąbrowa gmina Strzegowo. Działania zastępu polegały na przeprowadzeniu pomiarów stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych oraz kotłowni zlokalizowanej w piwnicy. Pomiary nie wykazały jego obecności. Na miejscu zdarzenia obecny był zespół pogotowia, który udzielał pomocy medycznej jednej osobie, która uskarżała się na ból głowy. Personel pogotowia również wykonywał pomiary stężenia tlenku węgla własnym miernikiem przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Pomiary te również nie wykazały obecności tlenku węgla. W budynku szkolnym prowadzone są prace remontowe związane z przebudową przewodu kominowego co prawdopodobnie mogło przyczynić się do zadymienia pomieszczeń mieszkalnych. Akcja trwała 1 godzinę 12 minut.

14.10.2017 roku o godzinie 08.42 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Łomia gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępu z OSP Turza Mała polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 33 minuty.

14.10.2017 roku o godzinie 10.59 zastęp z JRG PSP Mława pomagał uwolnić osobę, która zatrzasnęła się w łazience w budynku mieszkalnym przy ul. Olsztyńskiej w Mławie i nie może opuścić pomieszczenia. Osoba ta nie wymagała pomocy medycznej. Przyczyną zatrząśnięcia była awaria mechanizmu zamka w drzwiach. Działania zastępu polegały na otwarciu drzwi przy pomocy sprzętu burzącego. Akcja trwała 13 minut.

14.10.2017 roku o godzinie 12.29 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika kontenerowego w Mławie przy ul. Adama Mickiewicza. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się śmieci. Akcja trwała 30 minut.

14.10.2017 roku o godzinie 17.50 w Mławie przy ul. Aleja Józefa Piłsudskiego doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych (marki Renault Scenic i Audi A6), które całkowicie zablokowały drogę. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej trzy osoby znajdowały się karetce  i dwa zespoły pogotowia udzielały im pomocy medycznej. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym. Trzy osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały zabrane do szpitala. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo śledczych przez Policję usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Zniszczeniu uległ przód samochodu Renault Scenic i przód samochodu Audi A6. Straty oszacowano na 30 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 14 minut.

14.10.2017 roku o godzinie 19.06 doszło do pożaru sadz w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Modła gmina Wiśniewo. Osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława i z OSP Kowalewo polegały na wygaszeniu pieca, zasypaniu palących się sadz proszkiem gaśniczym i piaskiem aż do całkowitego ich ugaszenia. Pomieszczenia budynku zostały dokładnie przewietrzone. Akcja trwała 1 godzinę 19 minut.

15.10.2017 roku o godzinie 16.32 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do  przepełnienia stawu wiejskiego w miejscowości Podkrajewo gmina Wiśniewo co spowodowało zalanie posesji oraz piwnic budynków w bezpośrednim sąsiedztwie stawu. Działania zastępu z OSP Podkrajewo polegały na wypompowaniu wody ze stawu do rowu przy pomocy pompy szlamowej. W trakcie działań rów ten został udrożniony przy pomocy podręcznego sprzętu w celu umożliwienia swobodnego przepływu wody. Akcja trwała 3 godziny 21 minut.

15.10.2017 roku o godzinie 18.42 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru sterty z pozostałościami po pojazdach samochodowych (tapicerki, opony) w miejscowości Kęczewo gmina Lipowiec Kościelny. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Lipowiec Kościelny polegały na podaniu prądu wody na palącą się stertę do chwili całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 56 minut.

Sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy