Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kilku przypadków usiłowań oszustwa na policjanta i wnuczka oraz dokonania oszustwa na szkodę 92-letniej mławianki. Seniorka przekazała złodziejom kilka tysięcy złotych. Inni seniorzy nie dali się oszukać, powiadomili prawdziwych policjantów.

Do trzech usiłowań oszustwa metodą „na policjanta” doszło we wtorek 10 października 2017 r. Niestety w czwartym, zgłoszonym przypadku sprawcom udało się wyłudzić pieniądze od seniorki. Jak wynika z ustaleń, do staruszki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Powiedział, że jej wnuczek brał udział w wypadku drogowym i by mu pomóc, konieczna jest wpłata  dużej kwoty pieniędzy. Kobieta zdecydowała się pomóc wnuczkowi i przekazała oszustowi swoje oszczędności.

W pozostałych przypadkach usiłowań oszustwa, do starszych mieszkańców Mławy dzwonił mężczyzna i kobieta. Podawali się za policjanta lub wnuczka. Temat za każdym razem dotyczył przekazania dużej kwoty pieniędzy, by wnuczek, który brał udział w wypadku drogowym, uniknął konsekwencji.  W jednym ze zgłoszonych zdarzeń oszuści wynajęli nawet taksówkę, by 79- letnia mławianka pojechała do banku i wypłaciła oszczędności. W porę jednak zareagowała rodzina seniorki. Trwają czynności policji.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, przestępcy wciąż okradają seniorów. Policja apeluje do rodzin osób starszych o to,  by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy