25.09.2017 roku o godzinie 14.20 w miejscowości Rydzyn Włościański gmina Strzegowo zastęp z OSP Strzegowo usuwał gniazdo szerszeni z poddasza budynku mieszkalnego. Działania zastępu polegały na zebraniu owadów do worka  i pozostawieniu w lesie w drodze powrotnej. Akcja trwała 50 minut.

25.09.2017 roku o godzinie 15.40 na skutek podniesienia się poziomu wody  w stawie gminnym oraz niedrożności odpływu regulującego poziom wody doszło do zalania drogi gminnej w miejscowości Wyszyny Kościelne gmina Stupsk. Działania zastępu z OSP Wyszyny Kościelne polegały na częściowym wypompowaniu wody  ze stawu oraz na udrożnieniu przepływu. Akcja trwała 3 godziny 2 minuty.

26.09.2017 roku o godzinie 10.41 w wyniku przyboru wód gruntowych na wskutek intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym przy ul. Zachodniej w Mławie. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody przy użyciu pompy szlamowej. Akcja trwała 37 minut.

26.09.2017 roku o godzinie 11.17 w wyniku przyboru wód gruntowych na wskutek intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym przy ul. Aleja Józefa Piłsudskiego w Mławie. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody przy użyciu pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę.

26.09.2017 roku o godzinie 12.25 zastęp z JRG PSP Mława usuwał gniazdo os z elewacji budynku szpitala przy ul. Anny Dobrskiej w Mławie. Osy zagnieździły się  w elewacji budynku na wysokości około 5 m. Owady stwarzały zagrożenie dla pacjentów. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na dostaniu się do miejsca założenia gniazda przy pomocy drabiny przenośnej i usunięciu zagrożenia poprzez użycie środków odstraszających. Akcja trwała 42 minuty.

28.09.2017 roku o godzinie 18.37 zastęp z OSP Wieczfnia Kościelna usuwał gniazdo szerszeni z budynku gospodarczego w miejscowości Uniszki Cegielnia gmina Wieczfnia Kościelna. Owady stwarzały zagrożenie dla mieszkańców. Działania zastępu polegały na zebraniu gniazda z owadami i usunięciu go z budynku. W drodze powrotnej szerszenie wypuszczono w lesie. Akcja trwała 1 godzinę 15 minut.

29.09.2017 roku o godzinie 17.10 doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Mazda 626 i Seat Alhambra w miejscowości Rzęgnowo gmina Dzierzgowo. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej samochody znajdowały się poza jezdnią, osób uwięzionych w pojazdach nie było działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Rzęgnowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy jednej osobie poszkodowanej. Po dojechaniu zespołu pogotowia ratunkowego osoba poszkodowana została przekazana lekarzowi i zabrana do szpitala. Dalsze działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pozostałości powypadkowych. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową.  W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy Mazda oraz przód samochodu Seat. Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 3 godziny 11 minut. 

30.09.2017 roku o godzinie 08.27 zastęp z JRG PSP Mława usuwał plamę oleju napędowego na stacji paliw przy ul. Grzebskiego w Mławie.  Plama pochodziła prawdopodobnie z nieszczelnego zbiornika samochodu osobowego. Plama została rozjeżdżona i rozprzestrzeniona przez inne pojazdy na ul. Grzebskiego. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na usunięciu rozlanej substancji przy pomocy sorbentu, w miejscu jej największego nagromadzenia. Na terenie stacji plama została usunięta przez personel stacji paliw przy pomocy własnych środków. Akcja trwała   43 minuty.

30-09-2017 15:07 w wyniku niedrożności przewodu kominowego i nieszczelności  pieca doszło do zadymienia pomieszczeń na parterze budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy ul. Cmentarnej w Mławie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej nie stwierdzono ognisk pożaru w budynku. Do zadymienia doszło prawdopodobnie w trakcie rozpalania w piecu kaflowym. Budynek przed przybyciem zastępów straży został przewietrzony. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na sprawdzeniu budynku oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Akcja trwała 31 minut.

30.09.2017 roku o godzinie 22.30 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmieci w śmietniku kontenerowym przy cmentarzu w Stupsku przy ul. Henryka Sienkiewicza. Działania zastępu z OSP Stupsk polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się śmieci aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 54 minuty.

01.10.2017 roku o godzinie 09.54 zastępy z JRG PSP Mława pomagały  w otwarciu mieszkania na I piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Mławie na ul. Osiedle Młodych. Działania zastępów polegały na dostaniu się do mieszkania poprzez uchylone okno. Po dostaniu się do mieszkania stwierdzono, że w jednym z pomieszczeń na podłodze leży mężczyzna, który nie reagował na wezwanie. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 45 minut.

01.10.2017 roku o godzinie 17.29 zastęp z JRG PSP Mława pomagał w zdjęciu nastolatka z dachu trzypiętrowego,  niezamieszkałego budynku przy ul. Mikołaja Reja  w Mławie. Nastolatek z uwagi na lęk wysokości nie mógł sam opuścić dachu. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na dostaniu się na dach przy pomocy podnośnika hydraulicznego, podjęciu nastolatka do kosza podnośnika. Chłopiec następnie został przekazany patrolowi Policji. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 35 minut.  

01.10.2017 roku o godzinie 18.57 doszło do pożaru samochodu osobowego marki Citroen Saxo na leśnej drodze w miejscowości Wola Kanigowska gmina Strzegowo. Działania zastępów ,z JRG PSP Mława oraz OSP Strzegowo i Niedzbórz polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na palący się pojazd aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Spaleniu uległ całkowicie samochód osobowy. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 55 minut.  

01.10.2017 roku o godzinie 22.17 przy ul. Sportowej w Mławie prawdopodobnie  w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego marki Ford Mondeo. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd całkowicie objęty był pożarem. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palący się pojazd aż do całkowitego ugaszenia pożaru. W wyniku pożaru spaleniu uległ całkowicie samochód osobowy Ford Mondeo, nadpaleniu uległo lusterko boczne, kołpak oraz przednia lampa zaparkowanego obok samochodu marki Renault Laguna i tylna lampa zaparkowanego obok samochodu marki Volkswagen Passat. Straty oszacowano na 10 tys. zł.   Uratowano dwa samochody zaparkowane obok palącego się pojazdu  oraz budynek sklepu meblowego. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 200 tys. zł. Akcja trwała 39 minut.

01.10.2017 roku o godzinie 22.34 zastęp z OSP Strzegowo pomagał w otwarciu mieszkania przy ul. Cichej w Strzegowie. W mieszkaniu znajdowała się osoba, z którą nie było kontaktu. Działania zastępu OSP polegały na otwarciu drzwi przy pomocy podręcznego sprzętu. Po otwarciu mieszkania Policja wraz z zespołem pogotowia weszła do środka. W mieszkaniu znajdował się mężczyzna (około 67 lat ) u którego lekarz stwierdził zgon. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 57 minut. 

Sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy