Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym ranna została piesza. Do zdarzenia doszło w piątek 22 września 2017 r., o godz. 15:45 na Al. Piłsudskiego w Mławie. Jak wynika z ustaleń, kierowca zignorował czerwone światło i potrącił mławiankę.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych, w pobliżu skrzyżowania z ul. Pogorzelskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18-letnia mieszkanka Mławy, weszła na przejście gdy zapaliło się zielone światło. Kiedy była już w połowie przejścia, potrącił ją kierujący samochodem marki Dacia Daster, 59- letni mieszkaniec pow. mławskiego, który jechał w kierunku ronda. Potrącenia uniknęła inna piesza, która szła zaraz za pokrzywdzoną. Ranna młoda kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie. Zarówno kierujący jak i piesza, byli trzeźwi. Kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – przejście dla pieszych, to miejsce w którym należy zachować szczególną ostrożność, zarówno ze strony kierowcy jak i pieszego. Najgroźniejsze sytuacje to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzanie przed przejściem, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, przejeżdżanie przez przejście, gdy inny pojazd z naprzeciwka zatrzymał się, by umożliwić przejście pieszemu, wtargnięcie pieszego na przejście bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd oraz przechodzenie pieszego przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Wystarczy chwila nieuwagi, rozkojarzenia, by doszło do tragedii. Bądźmy ostrożni.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy