Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego na skrzyżowaniu drogi W 544 z ul. Działdowską w Mławie. W zdarzeniu ucierpiały 3 osoby.

Do wypadku doszło 19 września 2017 r., o godz. 13:20. Jak wynika z ustaleń, kierujący samochodem marki Audi A3, 25-letni mieszkaniec Działdowa, uderzył w tył pojazdu marki VW Lupo. Kierująca volkswagenem kobieta, 46- letnia mieszkanka pow. mławskiego, zatrzymała się na skrzyżowaniu, by wykonać manewr skrętu w lewo.

W wyniku tego uderzenia, samochód kierującej zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z kolejnym autem marki Audi A3, jadącym droga W 544  w kierunku Mławy. Audi kierował 51- letni mieszkaniec Gołdapi.

W wyniku wypadku ranni zostali kierujący pojazdami, których przewieziono do szpitali w Działdowie i Mławie. W uczestniczących w zdarzeniu pojazdach nie było pasażerów. Kierowcy byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

wypadek-wiadukt-3

Policja apeluje o ostrożność – niedostosowanie prędkości i niezachowanie ostrożności na drodze, w przypadku gdy inny kierowca wykonuje manewr skrętu w lewo, prowadzi często do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Przyczyniają się do tego także złe nawyki za kierownicą , takie jak zatrzymanie się przy wykonywaniu skrętu w lewo, ze skręconymi kołami. Uderzony w tył pojazd, którego kierowca zatrzymał się w ten sposób, przemieszcza się na przeciwległy pas ruchu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas, bądźmy ostrożni.

wypadek-wiadukt-2

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy