11 września 2017 r. dwie mieszkanki powiatu mławskiego nie dały się zwieść słowom kobiety podającej się za pracownika Centralnego Biura Śledczego. O fakcie rozmowy telefonicznej z rzekomym „pracownikiem CBŚ” powiadomiły dyżurnego mławskiej policji. Dzięki swojej czujności nie dały się oszukać i nie straciły swoich oszczędności. Ostrzeżmy Seniorów z naszych rodzin o tego typu zagrożeniach!

Druga popularną metodą stosowaną przez oszustów po za oszustwem na „wnuczka” jest metoda na policjanta, lub funkcjonariusza innych służb. Podczas stosowania tej metody fałszywy policjant w trakcie rozmowy tłumacząc się prowadzeniem tajnej akcji przeciwko oszustom żąda od nas przekazania pieniędzy lub też informując, że nasze konto zostało zagrożone przez działania oszustów prosi o wypłacenie pieniędzy i przekazanie.

W dniu 11 września doszło do usiłowania dwóch oszustw metodą na „pracownika CBŚ”. Zdarzenia miały miejsce na terenie powiatu mławskiego.

W pierwszym przypadku  na telefon stacjonarny 79 – latki zadzwoniła kobieta przedstawiając się jako pracownik Centralnego Biura Śledczego i poinformowała, że jeżeli seniorka nie podejmie z nią współpracy to pieniądze z jej konta w kwocie kilkunastu tysięcy złotych zostaną przelane na inne konto, po czym podała numer telefonu do dalszej współpracy. Nasza seniorka przeanalizowała całą rozmowę telefoniczną i osobiście zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

W podobny sposób w drugim przypadku usiłowała oszukać 66-latkę, jednak celu nie osiągnęła z uwagi na trzeźwą reakcje córki seniorki, która telefonicznie poinformowała policję. W obu przypadkach postępowanie prowadzi KPP Mława.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci czy pracownicy CBŚ nigdy nie proszą telefonicznie o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy, nie proszą o przelewanie ich na konto bankowe ani nie zwracają się z prośbą o zakładanie nowego konta bankowego. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli zadzwoni telefon i rozmówca będzie przedstawiał się jako policjant, funkcjonariusz CBŚ, prokurator czy bliski krewny i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod numery alarmowe 997 lub 112 po prawdziwych policjantów.

Bądźmy czujni! Ostrożność może uchronić nas od popełnienia błędu i utraty oszczędności.

O takich przypadkach informujmy Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mławie dzwoniąc na numer telefonu 997 lub 112.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy