Mławscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy zaatakowali mieszkających  w Mławie obywateli Korei. Sprawcy ukradli telefon komórkowy jednego z zaatakowanych a drugiego pobili. 11 września sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące.

Zatrzymani to znani już wcześniej policji mieszkańcy Mławy, w wieku 20 i 21 lat. Jak wynika ze wstępnych  ustaleń, działając wspólnie, sprawcy napadli na dwóch obywateli Korei. Jednemu z nich odebrali telefon komórkowy, drugiego pobili. 48-letni mężczyzna doznał powierzchownych urazów głowy, po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Do rozboju doszło na ul. Wójtostwo w Mławie, tuż przed północą 7 września 2017 r.. Jeden z podejrzanych  o dokonanie rozboju mężczyzn został zatrzymany 8 września, drugi trafił do mławskiego aresztu 9 września rano. Policjanci odzyskali także skradziony podczas rozboju telefon. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju i pobicia. W poniedziałek rano,  sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego – zostaną umieszczeni w areszcie śledczym na  3 miesiące. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 280 §1 kk : Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy