4 września 2017 r. burmistrz Sławomir Kowalewski podpisał umowę z Tomaszem Gutowskim reprezentującym firmę GUTBRUK z Przasnysza, na I etap rewitalizacji obszaru Placu 3 Maja w Mławie. Prace w terenie rozpoczną się w październiku br. i potrwają około roku.

Rewitalizacja obszaru Placu 3 Maja to zadanie, do którego Miasto Mława przygotowywało się od kilku lat. Poprzedziły je konkurs dla architektów i urbanistów na koncepcję zagospodarowania tego obszaru oraz spotkania z mieszkańcami i właścicielami lokali położonych w kwartale zamkniętym ulicami: Chrobrego, Żwirki, Żeromskiego i 3 Maja. Dzięki tym działaniom udało się przyjąć optymalne rozwiązanie, satysfakcjonujące wiele stron.  – To dla nas bardzo ważna inwestycja. Liczę, że obszar przy „Handlowcu” zacznie tętnić życiem, a mieszkańcy Mławy bardziej docenią jego walory – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Zgodnie z zapisem umowy wykonawca – firma GUTBRUK – w ramach rewitalizacji ma przeprowadzić:

– budowę fontanny,

– wykonanie elementów małej architektury,

– budowę oświetlenia,

– remont dróg wewnętrznych (ul. Wigury, Plac 3 Maja) z miejscami postojowymi,

– przebudowę i remont kanalizacji deszczowej,

– przebudowę i remont kanalizacji sanitarnej,

– przebudowę i remont sieci wodociągowej,

– przebudowę studni teletechnicznych,

– urządzenie zieleni,

oraz pozostałe roboty pomocnicze, zgodnie z przygotowaną dokumentacja techniczną.

Wartość realizacji zadania to 3 531 293,42 zł brutto. W tym roku na rewitalizację Placu 3 Maja miasto przeznaczyło w budżecie 950 000 zł. Pozostała kwota zostanie przekazana na ten cel w przyszłym roku.

Prace w terenie rozpoczną się po okresie przygotowawczym – GUTBRUK w tej chwili przygotowuje harmonogram i planuje organizację ruchu. Do 26 października 2018 roku – planowanego terminu zakończenia inwestycji, mogą występować utrudnienia w ruchu dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prosimy o wyrozumiałość i wzajemną życzliwość.

Źródło:UMM

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy